אירוע גזענות באוניברסיטה? שומר סירב לפתוח את שער החניון לסטודנטית ערביה, וכך היא נכלאה בפנים. הוא התעמת עם אחותה ועם בנה, ונכנע רק לאחר שהבין שהסטודנטית התקשרה למשטרה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הייתי במצב שאני לא מאחלת לאף אחד", סיפרה הסטודנטית נ'. "כלואה בפנים ואין לי מה לעשות". נ', תושבת טירה ומנהלת בית ספר במקצועה, סיימה יום לימודים ארוך באוניברסיטה כאשר גילתה להפתעתה שהחניון נסגר. לטענתה, רק כשהשומר שמע אותה מדברת בערבית עם בנה הוא יצא מהחניון וסירב לפתוח לה את השער.

נ' בטוחה: "מה שהניע אותו היה גזענות. הוא גם אמר לי 'בגלל שאת ערביה אני לא פותח לך'". כשהעימות בין השומר לבני משפחתה החריף, נ' נבהלה והחלה לבעוט בשער.

לבסוף היא התקשרה למשטרה - רק אז השומר נתן לה לצאת, אך לא לפני שאיים עליה וקילל אותה. "כבר אמרתי לאוניברסיטה: אני מפחדת לחזור ושהוא שוב יתקוף אותי, או שהוא ישלח מישהו שיתקוף אותי", תיארה נ' את הרגשות הקשים בעקבות האירוע.

תגובת אוניברסיטת תל אביב: החניון האמור מופעל על ידי חברת אחוזת החוף, העובד בו מדובר אינו עובד אוניברסיטה. לאוניברסיטה נודע על המקרה רק לאחר שהעובד נעצר.

מהמשטרה נמסר: עם הגשת התלונה, פתחה משטרת ישראל בחקירה במטרה לברר את נסיבות האירוע. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, עם זאת נציין כי נעשות כל פעולות החקירה הנדרשות על מנת להגיע לחקר האמת.

מחברת אחוזות החוף נמסר בתגובה: חברת אחוזות החוף מצרה על המקרה, מגנה אותו ומחנכת את עובדיה לערכים, לכבוד הדדי ובטח לא לגזענות. יתרה מכך, החברה חרטה על דגלה את ערך השוויון ומעסיקה גם מנהלים מהחברה הערבית במגוון תפקידים. לפרטי המקרה הנידון חשוב לציין כי הסדרן לא נעל את הנהגת. היא הגיעה לחניון לאסוף את רכבה בשעה 15:30- חצי שעה לאחר תום פעילות החניון. החברה מגנה בתוקף את האלימות שננקטה על ידי בני משפחת הנהגת כלפי הסדרן. המשך בירור המקרה נמצא כעת בידי המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו