אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

חשד להתעללות בבעלי חיים באמצע מסיבת פורים בבית הספר: בתיכון במועצה האזורית אשכול הופסקו היום (שלישי) החגיגות בשטח בית הספר, לאחר שחלק מתלמידי החטיבה העליונה שתו אלכוהול והשליכו אפרוחים על החוגגים. המשטרה פתחה בעקבות האירוע בחקירה, וכל תלמידי בית הספר נשלחו לבתיהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מנהלת בית הספר שיגרה להורים מכתב ובו סיפרה על השתלשלות העניינים. "בתחילה נראו מספר תלמידים שתויים, התבקשו לעזוב את שטח בית הספר, ולאחר מכן טיפסו על הגדר, חזרו למסיבה וסירבו לצאת", כתבה. "לאחר מכן החלו להיזרק על הרוקדים מספר עופות חיים שנפגעו פיזית ופגעו במספר תלמידים. בהמשך נתפסו כמה תלמידים עם שקית ובה ראש של חזיר שהם התכוונו לזרוק לרחבה".

המנהלת כתבה עוד כי התלמידים יושעו ויחזרו ללימודים רק לאחר שיחה עם ההורים ותגובה ברורה מבית הספר. למשטרה הוגשה תלונה על התעללות בבעלי חיים. עוד הוסיפה המנהלת כי בכוונתה לכנס ישיבת הנהלה מורחבת לדון בנושא אחרי חופשת החג.

בעקבות האירוע אמר יו"ר ועדת המשנה לצער בעלי חיים, ח"כ איציק שמולי, כי "משרד החינוך כבר מזמן היה צריך להכניס לבתי הספר את התכנית החינוכית בנושא חמלה כלפי בעלי החיים. בצד הטיפול המשמעתי ואולי גם הפלילי שנדרש כאן, שר החינוך חייב לאמץ את דרישתנו ולהשקיע גם בחינוך ולא רק במצוינות לימודית".