בתום מבצע החילוץ, ההטסה לשטח ישראל והבדיקות הראשוניות, משפחות החטופים ששוחררו, לואיס הר ופרננדו סימון מרמן, הגיעו לבקר אותם במיטותיהם. עידן בז'רנו, חתנו של לואיס, סיפר הבוקר (שני) על המפגש המרגש שקרה אחרי השיחה שבה הודיעו להם: "הם בידינו, תגיעו לתל השומר. מעבר לזה לא היה צריך להגיד ומיד יצאנו לדרך", סיפר עידן. בשעת לילה מאוחרת, אחרי יותר מ-4 חודשים הם התאחדו סוף-סוף.

"ללואיס יש 4 ילדים וכל אחד קיבל טלפון לביתו. כמו כן, משפחתו של פרננדו גם קיבלה את הטלפון וחלקם הגיעו וחלקם עדיין לא", סיפר עידן שעדכן כי המשפחה פגשה את לואיס בעת שעבר בדיקות ושהוא נראה "רזה, חיוור ובשוק מההמולה ומהסיטואציה".

"הוא 128 ימים נמצא במצב מאוד קשה ומסובך", תיאר עידן, "הוא פחות דיבר על מה שהיה שם הוא יותר דאג מה קורה לנו, לילדים ולנכדים. הוא אפילו לא שכח שהיום יום ההולדת שלי". על האיחוד עם בנות המשפחה, שנחטפו גם הן ושוחררו בעסקה האחרונה, סיפר: "הוא נתן לגבריאלה חיבוק ארוך ארוך עם המון משמעות, הם לא דיברו - כאילו רצו להמשיך מאיפה שנפרדו".

עוד סיפר עידן ששני בעלי האזרחות הארגנטינאית ששוחררו, ישר התחילו לדבר אחד עם השני על "ה'על האש שיעשו' ועל המנגל שיהיה": "הם אוהבים בשר אז הוא (פרננדו) אמר ללואיס - יאללה יש לנו זמן ובוא נתכנן. "הם נראים רעבים", החתן הוסיף, "מאוד מאוד עייפים - ובאמת נראה שהם סחוטים נפשית. הם ירדו בוודאות במשקל, הבטן, הכרס נעלמה".

החטופים שחולצו פרננדו סימון מרמן ולואיס הר
החטופים ששוחררו פרננדו סימון מרמן ולואיס הר

"לא הייתה להם חשיפה לתקשורת מאז היום ה-53 כשקלרה ומיאה שוחררו והם היו בשוק ממה שקורה", סיפר ושיתף כי השניים לא ידעו המון על ה-7 באוקטובר. "בימים הראשונים הם נחשפו לאל-ג'זירה, למה שהתקשורת האנטי-ישראלית ניסתה לשדר".

על המבצע אמר עידו כי היה "מאוד מוצלח" וכי זאת "המהות של מדינת ישראל". עם זאת, הוא הוסיף שלדעתו כן צריך לחתור לעסקה לשחרור שבויים בדרכים אחרות: "אנחנו יודעים מניסיון העבר ששבויים יודעים שצה"ל יגיע אליהם בסופו של דבר, אנחנו מאוד מאוד שמחים היום ונרגשים שאנחנו בצד הזה. אבל חייבים לזכור שיש עוד 134 חטופים בעזה, שלא יודעים מה המצב שלהם, וחייבים להגיע לעסקה ולקדם אותה בהקדם האפשרי".

שחרורה של מיאה ליימברג (צילום: קרדיט שמור במערכת)
האחיינית מיאה ליימברג והכלבה בלה בעת שחרורן מידי חמאס | צילום: קרדיט שמור במערכת

שלוש בנות משפחה נוספות, קלרה מרמן, אחותה גבריאלה ליימברג ובתה מיאה ליימברג, נחטפו גם הן ב-7 באוקטובר מבית המשפחה בניר יצחק. שלושתן שוחררו מוקדם יותר במסגרת עסקת החטופים האחרונה. סיפורה של האחיינית התפרסם בעולם בשל העובדה שנכנסה ויצאה מהשבי עם כלבתה בלה, שאותה אחזה מיאה בידיה בעת שחזרה לישראל.