תקיפה בעומק לבנון: היעד – מפקד בחמאס

בכלי התקשורת בלבנון טוענים כי התקיפה בוצעה על-ידי כלי טיס ישראלי בעיירה ג'דרא שנמצאת מצפון לצידון. יעד התקיפה: באסל צאלח, פעיל חמאס בלבנון האחראי על גיוס פעילים והפעלתם בין היתר ביהודה ושומרון. זהות ההרוגים עדיין לא ידועה, לפי דיווחים - אחד מהם שימש כפעיל שטח של חיזבאללה. התקיפה תועדה במצלמות האבטחה של תחנת הדלק

לכתבה המלאה – לחצו כאן

מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של ישראל

במודי'ס הורידו את דירוג האשראי של ישראל מרמה A1 לרמה A2, בעיקר בשל המלחמה והשלכותיה. "מצבה הפיסקלי של המדינה מדרדר, נטל החוב יהיה גבוה מהתחזית", טענו. "הסיכון הביטחוני יישאר גבוה באופן מהותי, עשויה להיות טלטלה פוליטית". עוד הזהירו במסמך מפורט כי הסלמה בצפון צפויה להוריד את הדירוג עוד יותר. נתניהו מצדו הבהיר כי "הורדת הדירוג אינה קשורה לכלכלה, היא נובעת כולה מכך שאנחנו במלחמה".

השר סמוטריץ בועדת הכספים (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' | צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

המכה הכלכלית – לא רק בגלל המלחמה | קרן מרציאנו, פרשנות

התשובה של ישראל לחמאס לגבי עסקת החטופים

בערב שישי פרסמנו לראשונה ב"אולפן שישי" את עקרונות התשובה הישראלית לתשובה של חמאס. בדיון שהתקיים בקבינט המלחמה, דנו ראש הממשלה, השרים החברים בפורום המצומצם בתשובה הישראלית שתוגש למתווכות לאור התשובה של חמאס. בדיון התגבש קונצנזוס שעמדת חמאס מגוחכת, ושאין טעם לנסוע לשיחות למצרים כל עוד אין צמצום של הפערים בתשובה של חמאס.

לכתבה המלאה – לחצו כאן

יועצו הקרוב של ביידן הוקלט: "אין לי אמון בממשלת ישראל"

ב"הקלטה אותנטית" שהגיעה לידי הניו-יורק טיימס נשמע ג'ון פיינר, מעוזריו הבכירים של הנשיא, אומר כי ממשל ביידן עשה "צעדים שגויים בתגובתנו למלחמה בעזה". עוד נשמע אומר: "לא יודע אם הממשלה בישראל תהיה מוכנה לנקוט צעדים משמעותיים עבור הפלסטינים בשאלת שתי המדינות". את הביקורת החריפה הזו השמיע פיינר בפגישה סגורה עם מנהיגים ערבים-אמריקנים במישיגן.

לכתבה המלאה – לחצו כאן

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן במהלך ביקורו בישראל (צילום: רויטרס)
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: רויטרס

המגעים למו"מ נמשכים: סינוואר מנותק קשר, ישראל דורשת גורם אחר

יחיא סינוואר "מנותק קשר" 12 יום לפחות. לפי ההערכות – בימים האחרונים איש לא שמע ממנו. ישראל ביקשה מקטאר ומצרים להפעיל לחץ על חמאס לבחור גורם אחר שמולו אפשר יהיה לעבוד, בהיעדרו של סינוואר. בימים הקרובים ישראל צפויה להעביר את תשובתה למתווכים, שתדרוש חזרה למסגרת מתווה פריז. גורם ביטחוני הדגיש כי "צה"ל לא ייצא מח'אן יונס, וחמאס צריך להבין זאת".

לכתבה המלאה – לחצו כאן

יחיא סינוואר (צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90)
יחיא סינוואר | צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90
לוחמי הקומנדו בח'אן יונס (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי הקומנדו בח'אן יונס | צילום: דובר צה"ל

מצרים איימה: אם צה"ל יפלוש לרפיח, הסכם השלום יושהה | דיווח

בקהיר ממשיכים בשורת פעולות ואיומים כדי למנוע ניסיון של המוני פלסטינים לעבור מעזה למצרים. לפי "וול סטריט ג'ורנל", מצרים אותתה לחמאס שאם לא יגיעו להסכם עם ישראל תוך שבועיים, התמרון הקרקעי יימשך. לפי דיווחים, מצרים שלחה 40 טנקים לגבול עם עזה – והתקינה בו מצלמות וחיישנים למקרה שפליטים פלסטינים ינסו לעבור.

לכתבה המלאה - לחצו כאן