תפילה בהפרדה מגדרית נערכה הבוקר (חמישי) בכיכר דיזנגוף ללא אישור העירייה ולאחר שבית המשפט דחה את הערעור של ארגון "ראש יהודי" שמבקש לקיים במקום הקפות בשמחת תורה - לאחר שקיים בניגוד לחוק תפילת בהפרדה בערב יום הכיפורים. פקחי עיריית תל אביב הסירו את המחיצה, ולפי עדי ראייה המתפללים המשיכו להחזיק בה מיד לאחר מכן.

בתיעוד מהאירוע נראית מחיצה מאולתרת שנתלתה בין עצים בכיכר ומתפללים ספורים שיושבים במקום בשני צדדיה. אחת הנשים שהגיעה למקום נשמעה מתרעמת וחוששת מפני ההשלכות של התפילה, בצל העימותים שהתפתחו במקום בערב יום הכיפורים. מהעולה מן הסרטון נראה כי במקום נכח הרב ליאו די ששכל את אישתו לאה (לוסי) די ז"ל ובנותיו מאיה ורינה ז"ל בפיגוע בבקעה.

בפוסט שהעלה די לחשבון הפייסבוק שלו לפני חמישה ימים, הסביר כי קיבל פנייה חיצונית בדבר קיומה של תפילת שחרית בכיכר שבה יוקמו מחיצות ותתאפשר גם תפילה מעורבת. לדבריו: "יש סיכון להיעצר אבל זה יכול להיות כיף".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מיהר להגיב ולגנות את האירוע. לדבריו, הוא הנחה את המשטרה לטפל ב"פורעים" ב"אופן נחוש, כמו שעצרו את היורקים אתמול לעבר הצליינים". הגרעין התורני "ראש יהודי" הגיש היום עתירה נוספת לבית המשפט העליון לאחר שהקודמת נדחתה, לקראת ההקפות שיתקיימו ביום שבת. 

"מדובר על מיעוט קיצוני-משיחי שמגיע לתל אביב כדי ליצור פרובוקציה", אמרה מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב. "עצוב לי שהם משתמשים בחגים היהודיים כדי לפלג ולשסע את העם, בדיוק כמו שביזו את כבוד יום הכיפורים. אנחנו לא נאפשר הפרדה מגדרית במרחב הציבורי בתל אביב ואני מצפה מהפיקוח העירוני לאכוף זאת בשטח".