עומר שם טוב, בן 21 מהרצליה השתחרר משירות צבאי לפני עשרה חודשים ועבד כמלצר במסעדה כדי לחסוך כסף לטיול גדול אחרי הצבא. ב-7 באוקטובר הוא נחטף מפסטיבל נובה יחד עם איתי ומיה רגב.

עומר הוא האח הקטן של דנה (בת 27) ועמית (בן 24). אביו, מלכי שם טוב, מספר בשיחה עם N12: "עומר היה במסיבה בנובה עם חברים ונחטף לרצועת עזה עם האחים איתי ומיה רגב. אנחנו היינו בקשר אתו עד השעה תשע בבוקר. הוא עדכן אותנו על האזעקות וסיפר שהם שומעים ירי בלי הפסקה. בשלב מסוים עומר שלח לנו מיקום לייב וראינו איך הוא נכנס לתוך שטח רצועת עזה. בלילה של ה-7 באוקטובר פורסם סרטון של החמאס שבו רואים את עומר קשור יחד עם חברו איתי ברכב והם מובלים בטנדר לתוך עזה. מאז לא קיבלנו מידע חדש".

הוריו של עומר שם טוב שהקשר איתו נותק (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
הוריו של עומר, שלי ומלכי שם טוב | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

בנם נחטף לעזה: "צילמו אותו כפות על הרצפה"

"הגענו השבוע לפגישה עם חברי קבינט המלחמה בקריה. לא אמרו לנו דברים שלא ידענו קודם לכן וגם לא עדכנו פרטים מתוך העסקה שנרקמת. זו הפעם הראשונה שהקבינט ראה את כל המשפחות ביחד בחדר אחד והבין את גודל הכאב ואת גודל האסון. בשיחה עם חברי הקבינט לא עלה בכלל הנושא של עסקת חטופים שמתקרבת. הם אמרו לנו שיש דברים שהם לא יכולים להגיד ולא יכולים לפרט מטעמים של לא לפגוע בביטחון החטופים".

איתי ומיה רגב (צילום: באדיבות המשפחה)
איתי ומיה רגב. איתי ועומר נראים בסרטון החטיפה של החמאס | צילום: באדיבות המשפחה

"הדיון שהיה בכנסת על עונש מוות למחבלים היה נורא ואיום. זה לא אמור היה לקרות, זה לא העיתוי. דיון כזה לא צריך לקרות בזמנים כאלה. העלינו את הנושא גם מול ראש הממשלה בנימין נתניהו: ביקשנו שלא יעלו נושא רגיש כל כך בזמן הקשה שאנחנו נמצאים בו".