כשאביחי ברודץ' קיבל את הבשורה שעסקת החטופים יוצאת לדרך, הוא סוף-סוף מצא סיבה להתגלח. "עכשיו אני נותן לעצמי להיות עם זקן, אבל הגר לא מרשה לי באופן כללי, אז אמרתי לכבודה לפחות, שאראה נורמלי", סיפר בשיחה עם חדשות 12. קודם לכן הוא קיבל טלפון מהקצינה שמלווה אותו, שאמרה שמשפחתו לא ברשימה הראשונה. אביחי, שחווה את המציאות הזו קרוב לחודשיים, אמר בכאב: "בסדר, נעביר עוד יום כזה".

סיפורי מלחמה – סיקור N12

המסע של אביחי והאיחוד המרגש של משפחת ברודץ'
אביחי ברודץ'

מאז הסיוט שפקד את משפחת ברודץ' בשבת השחורה, הוא נלחם בכל דרך להחזיר מהשבי את אשתו הגר ושלושת ילדיו הקטנים - עופרי, יובל ואוריה. ביומיים הראשונים למלחמה כבר החל להתאבל - הוא היה בטוח שמשפחתו כולה נרצחה. כשהבין שנחטפו, פתח לבדו במחאה בקריה, התעמת עם חברי כנסת באולפנים, נאם בכיכר החטופים והתראיין בכל כלי תקשורת בעולם שהסכים לשמוע את הסיפור שלו. 

המסע של אביחי והאיחוד המרגש של משפחת ברודץ'
אביחי מתראיין לתקשורת הזרה

"אולי הם לא יחזרו להיות מה שהם היו?"

עכשיו, כשעסקת החטופים כבר מתרחשת, אביחי העלה תהיות: "אני בסוף איפשהו בר-מזל שאני נכנס לרובריקה של הנשים והילדים. יש אנשים שמקנאים בי, שזה איום ונורא לחשוב מחשבה כזאת. אני כאילו שמח ואוכל את עצמי". הוא דמיין שיחה משעשעת עם אשתו, רגע אחרי: "אני מת לתפוס אותה ולהגיד לה: 'תקשיבי, את לא מאמינה, אשתי אצל החמאס, יש לי שם שלושה ילדים'".

אבל אחר כך, הוא מבין שכנראה תהיה שיחה קצת שונה. "האמת שאני חושש מאוד. כשזה יגיע, אז סיימנו את שלב א' מבחינתי. שלב ב' – אני עוד חושש לגביו. יש לנו עוד שלב מאוד ארוך שאני אפילו לא יודע איך הוא יהיה. אולי אני אתמוטט? אולי אני לא אצליח לשאת את זה? ואולי הם לא יחזרו להיות מה שהם היו? אני אולי מקבל משפחה חדשה".

המסע של אביחי והאיחוד המרגש של משפחת ברודץ'
ילדי משפחת ברודץ' - עופרי, יובל ואוריה

"אני הולך לראות את המשפחה שלי"

כעת ניתן לפרסם פרטים על פעילות שביקש אביחי להסתיר, מחשש שחמאס יתנכל למשפחתו - הוא נלחם כחלק מכיתת הכוננות של כפר עזה, ונתקל בחוליית מחבלים שירו עליו RPG וזרקו רימונים. הוא נפצע ופונה במסוק לבית החולים שיבא, בזמן שבני משפחתו נחטפו.

אתמול, אחרי שלושה ימים של המתנה מורטת עצבים, שיחת הטלפון מנציגת הצבא הגיעה. אביחי נסע עם חברים לאסוף חפצים של הגר והילדים, כדי לתת להם תחושה של בית. "היא התקשרה אליי בין 2 ל-3 בלילה, ולפני שהיא אמרה מילה, אני הבנתי", סיפר בהתרגשות. "אמרתי 'יש! אני הולך לראות את המשפחה שלי'".

המפגש הראשון של אביחי ברודץ עם אשתו וילדיו (צילום: דוברות מרכז שניידר)
אביחי נפגש עם אשתו וילדיו שחזרו מהשבי | צילום: דוברות מרכז שניידר
המפגש הראשון של אביחי ברודץ עם אשתו וילדיו (צילום: דוברות מרכז שניידר)
אביחי נפגש עם ילדיו שחזרו מהשבי | צילום: דוברות מרכז שניידר

"יש הזדמנות לתקן"

אחרי 51 ימים, פרק א' של המסע של משפחת ברודץ' הסתיים. על הרגע הזה אביחי חלם ונלחם - על אהובתו והילדים שיחזרו הביתה. "אני מתחיל את החיים שלי כמעט מאפס - צריך להחליט איפה אני חי עכשיו, מה אני עושה עם המשפחה, איפה ילמדו הילדים", אמר. "אולי אני יכול להיות אבא אחר - אבא יותר טוב, בעל יותר טוב. אני מבין כמה אני אוהב את אשתי וכמה אני אבוד בלעדיה, כמה אני מתגעגע לילדים שלי וכמה אני אוהב אותם. יש הזדמנות לתקן".