הילה רותם-שושני בת ה-13, שוחררה שלשום (שבת) משבי חמאס לאחר 50 ימים קשים. מי שלא חזרה איתה לישראל היא אימה - רעיה. חמאס טען שאינו יודע היכן רעיה נמצאת, אך יאיר אחיה, אמר אתמול לחדשות 12: "חמאס משקרים, זה שטויות. רותם הייתה עם רעיה ביחד תקופה בשבי, והן פשוט הופרדו יומיים לפני ששוחררו". לדבריו, רותם ואמילי הנד שהוחזקו יחד, ידעו על הפסקת האש: "היא הספיקה לתת לאימא שלה חיבוק, רעיה בכתה. קורע לב".

שחרור החטופים - סיקור N12

"הדבר הראשון שהילה אמרה לי כשפגשתי אותה זה 'תראה אימא גזרה לי את השיער בשבי'", יאיר המשיך לספר. "גם אמילי סיפרה שהן היו יחד עם רעיה כל הזמן, ושהיא טיפלה בהן. הן לא הבינו למה חמאס מפרידים אותן זו מזו". עוד הוא שיתף על מצבה של הילה: "היא בסדר, מדברת ואוכלת. היא רזתה ולוחשת כל הזמן. היא הסבירה שכל הזמן ביקשו מהן ללחוש". 

יאיר רותם, דודה של הילה רותם
יאיר רותם, אחיה של רעיה: "זה לא הגיוני שיפרידו ילדה מאימא שלה"
הילה רותם המפגש הראשוני (צילום: דובר צה"ל)
הילה רותם יחד עם יאיר דודה לאחר שחרורה | צילום: דובר צה"ל

היום, צפויים להשתחרר חטופים נוספים משבי חמאס - ולשוב לישראל. יאיר, מצפה שהפעם רעיה אחותו - תחזור גם היא. "אני מקווה שזה יקרה, זה חלק מהסיכום. חמאס הפר אותו בצורה בוטה והתעלם מכל הכללים. יש את המתווכים הקטרים והמצרים שאני לא יודע למה הם לא בודקים שחמאס עומד בהסכם, זה פשוט לא הגיוני - זה הזוי. ישראל צריכה להגיד - זה לא בא בחשבון. לא מפרידים ילדה מאימא שלה". 

הילה שושני ורעיה רותם
הילה רותם-שושני ואימה רעיה

הילה בת ה-13 נחטפה יחד עם אימה רעיה וחברתה אמילי הנד, שהתארחה אצלה. ב-7 באוקטובר, בסביבות השעה 11:00 בבוקר, אביה של הילה עוד דיבר עם רעיה. היא אמרה לו שהן מסתתרות בממ"ד מפני המחבלים, אך לאחר מכן נותק הקשר והטלפון שלה היה כבוי. רעיה והילה שהו בממ"ד עם אמילי.