שרת התחבורה מירי רגב החליטה היום (רביעי) להיענות חלקית לדרישת חברי הכנסת החרדים ולצמצם את העבודות ברכבת ישראל בשבת. על פי תוכנית עבודה שגובשה עם הנהלת רכבת ישראל, חלק מצומצם מהעבודות שעד כה נעשו בשבת יתבצעו מעתה בלילות במהלך השבוע. מדובר במהלך שנועד כנראה בעיקר להרגיע את החרדים.

על פי הסיכום, עבודות חשמול הרכבת יימשכו גם בסוף השבוע - וכך גם עבודות הבטיחות. "השרה הנחתה כי השירות לציבור לא ייפגע בשום צורה", נמסר מטעמה של רגב. "חלק מעבודות הרכבת בשבת יצומצמו ויבוצעו - בלילות תוך שמירה על הסטטוס קוו והשרות לציבור הנוסעים לא יפגע".

עבודות ברכבת בשבת
עבודות הרכבת בשבת

במשרד התחבורה ציינו כי התוכנית התקבלה בפגישה בהשתתפות השרה רגב, יו"ר הדירקטוריון, מנכ"ל רכבת ישראל ואנשי מקצוע ממשרד התחבורה ומרכבת ישראל. "במהלך הפגישה הציגו אנשי הרכבת את התכנית לצמצום עבודות הרכבת בשבת, תחת העקרונות של שמירה על הסטטוס-קוו, וכן שמירה על עבודות בטיחות מצילות חיים", נמסר.

עוד הוסיפו: "על פי תכנית העבודה שהוצגה בפגישה, חלק מהעבודות שהיו מתוכננות להתבצע בשבת יתפרשו על פני מספר לילות במהלך השבוע, ובכך ניתן יהיה לצמצם את מספר העבודות בשבת למינימום ההכרחי".

שרת התחבורה לשעבר מרב מיכאלי האשימה את רגב ב"כניעה" לחרדים. "ספין מביך. אין דרך להעביר עבודות ברכבת משבת לאמצע שבוע בלי לפגוע בשירות, פשוט כי כבר היום כל שעה בלילה משמשת לעבודות", טענה יו"ר העבודה. "בתקופתי כשרה האצנו את העבודות בשבת כדי להחזיר יותר שירות יותר מהר. מירי וביבי נכנעים לחרדים הסחטנים ופוגעים ברכבת ובשירות. את החרפה הזאת אנחנו נחליף".