על אף מבצע "עלות השחר" שכולל בעיקר רקטות, יירוטים ובומים, גם רגעים מרגשים נרשמו היום (ראשון) בעוטף עזה בין אזעקה לאזעקה. אחד מאותם רגעים שייך למעיין גרינברג בת ה-33 מקיבוץ גברעם, שירדו לה המים במפתיע.

מעיין חשבה שתספיק להגיע לבית החולים, אבל מהר מאוד הבינה שהיא כבר בלידה. חברתה שהייתה עימה התקשרה למד"א, ומהצד השני המתינה ירין חייט המוקדנית שהדריכה אותה. "הכול יהיה בסדר, ברגע שיש ציר, תלחצי, בסדר? את לוחצת בכל הכוח, את נושמת עמוק, הכול יהיה בסדר, האמבולנס בדרך אלייך", הדריכה ירין.

לידה בין האזעקות (צילום: n12)
לידה בין האזעקות | צילום: n12

"הכול יהיה בסדר. בכל פעם שיש ציר, את לוחצת, את לוחצת חזק, מצוינת, כל הכבוד", המשיכה ירין מוקדנית מד"א, ובהמשך, התינוק יצא לאוויר העולם. מעיין מספרת שלא ציפתה לסיטואציה: "הכול היה נורא מהיר, ירדו המים והתחילה לידה. אני לא האמנתי שמתחילה לידה, הייתי בטוחה שאנחנו עוד מספיקים".

"בעלי יצא מהבית עם הילדה שלנו בשעה 08:40 ובשעה 09:00 כבר עשיתי לו שיחת וידאו עם התינוקי עליי", סיפרה. מיד לאחר הלידה היא פונתה עם התינוק החדש שהצטרף למשפחה לבית החולים ברזילי באשקלון, ושם פגשה את ירין שסייעה לה ללדת את התינוק בשלום.

"בשעה טוב", בירכה ירין וסיפרה לה על החוויה מהצד שלה: "זה היה מטורף לגמרי, הזוי. איזה יופי לראות. מדהים". מעיין הודתה לירין על העזרה: "אני יכולה להגיד שגם הנוכחות שלך הייתה ממש משמעותית. לי זה נתן המון ביטחון".