3 חודשים אחרי שהוכרז כי תוקם יחידה מתנדבים משטרתית שתחזק את הביטחון האישי של התושבים בנגב, 130 אנשים התגייסו ותרומות נאספו – אך המשטרה הודיעה ביום ראשון על ביטול הפרויקט. בוועד להצלת הנגב, האנשים שהקימו את היוזמה, תקפו, וטענו כי הם יפעלו עצמאית. מהמשטרה נמסר בתגובה: "לא ניקח לחלק ביוזמה המוצעת".

לפני 3 חודשים, בשיא גל הפשיעה בדרום הארץ ובצל הביקורת – המחוז הדרומי וראש עיירית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הכריזו על הקמת יחידת מתנדבים משטרתית שתחזק את הביטחון האישי של התושבים בנגב. מאז 130 מתנדבים התגייסו, והם התרימו כספים לצורך ציוד בסיסי. ביום ראשון היה אמור להתקיים המפגש הראשון אלא שמתברר שהמשטרה פיזרה את היחידה וביטלה את הפרויקט. גורם במשטרה הסביר כי "כבר לפני חודשיים הובהר שיש להימנע מהתרמות".

אחרי החלטת המשטרה, הוועד להצלת הנגב - קבוצת תושבים מהדרום שהקימו עם המשטרה והעירייה את יחידת המתנדבים שפורקה, הכריזו כי אם המשטרה לא איתם, הם יפעילו לבדם מליציות חמושות - ויפעלו על פי חוק, כדי לחזק את הביטחון האישי של התושבים. "משטרת ישראל שוב מתגלה כגוף מסואב, רקוב, שבעיקר מועל באמון הציבור", נמסר מהוועד.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל הודיעה כי לא תיקח חלק ביוזמה המוצעת ומפקד מחוז דרום לא ייטול חלק בכנס שנקבע, זאת לאחר שהבהרנו כי על פי חוק שירות המדינה אסורה התרמה למטרה זו".