השילוב בין אובדן המשילות בדרום להתפרעויות בנגב על רקע נטיעות קק"ל - עורר פחד ממשי בקרב תושבי האזור וגרם לחלקם אף לחשוש לצאת מבתיהם. למרות זאת, האלימות בדרום נמשכת - והמשטרה עדיין לא מצליחה למגר את התופעה.

היום (חמישי) אנו מפרסמים לראשונה כי במהלך הלילה שני פורעים יידו אבנים לעבר רכב משפחה שנסע בכביש 60, מבאר שבע לכיוון מיתר. מידיי האבנים ביצעו את המעשה כשבמרחק 100 מטרים בלבד מהם - חנו ניידות משטרה שאבטחו את הכביש.

"נסענו מבאר שבע חזרה הביתה למיתר", סיפר נהג רכב, שבעת האירוע נסע עם בתו. "בצומת אום בטין, ליד עומר, הייתה נוכחות משטרתית - אבל איך שעברנו אותה שמענו בום". עוד הוסיף כי "יש נזק לרכב, אך למרבה המזל אין נפגעים. זה היה מבהיל. דיברנו בנינו ופתאום שמענו בום חזק, רסיסים עפו לכל מקום. לא ייתכן שנפחד לנסוע בלילה ליד באר שבע. זה מפחיד".

על רקע החשש מהתלהטות הרוחות - אמש התחדשו נטיעות קק"ל תחת אבטחה כבדה. שר החוץ יאיר לפיד קרא לעצור את הנטיעות בנגב באופן זמני וטען כי "כמו שממשלת נתניהו עצרה את הנטיעות ב-2020, אפשר לעצור גם עכשיו להיערכות מחדש". מנגד, ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הבהיר: "אף אחד לא יעצור נטיעת עצים בארץ ישראל".