לאחר שאוטובוס קו 790 שעשה את דרכו לאילת אמש (שלישי) נרגם באבנים על ידי פורעים, מתברר שזה לא היה המקרה היחיד באותו הלילה. באותו הכביש ובזמנים סמוכים התרחשו שני אירועים נוספים של יידוי אבנים על שני נהגי מוניות. גם האירועים האלו הסתיימו רק במזל ללא נפגעים.

בעקבות האירועים במשטרה החליטו לתגבר כוחות על הצירים הבין-עירוניים באזור. גורם במשטרה טען שלא ניתן להסתפק במענה משטרתי בלבד לבעיית האלימות בדרום. "נדרש טיפול רב מערכתי כדי לתת מענה לגל האלימות הזה. המשטרה זו נקודת הקצה. גורמי הממשלה חייבים להגיע לנגב ולתת פתרונות הולמים", הדגיש.

פורעים יידו אבנים על אוטובוס בדרך לאילת
3 מקרי אלימות בלילה אחד בנגב

במקביל לאירועים האלו התרחש בדרום אירוע חריג נוסף – רחפן צבאי של יחידה מובחרת אותר בפזורה הבדואית לאחר שלפי החשד נגנב מצה"ל. בשלב הזה לא ברור באילו אירועים פליליים נעשה בו שימוש. הרחפן התגלה במהלך פעילות של שוטרי תחנת ערוער ומג"ב בשיתוף כלבנים. הכוח פשט על מתחם חשוד בפזורה הבדואית, ואיתר לצד הרחפן גם כ-30-40 קילו סמים. חשוד בן 27 נעצר במהלך הפעילות.

בארגון נהגי האוטובוסים בישראל מעריכים שב-2020 התרחשו כ-7,000 מקרים של אלימות פיזית במהלך עבודת הנהגים, ומטעם הארגון נמסר כי "רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. האוטובוסים הם סמל ולכן תוקפים אותם ואת הנהגים".