"אמרתי לו שאין לי כסף לתת. אני לא מפחד ממנו, הוא לא יודע כלום עליי. אני אחליף מספר, אעבור דירה מהר. אני אחפש דירה במגדלי YOO ,יש שם מבצעים" - כך אמר יוסי, שרכבו היוקרתי מסוג "קאדילק" נשדד לכאורה ממנו בכביש המהיר תוך כדי איומים בנשק, לאדם אחר טרם האירוע שזכה לכינוי "שוד הלימוזינה".

לאחר פרסום התיעוד טען יוסי כי הוא עובד כמשגיח כשרות בחתונות, ורכש את הרכב מאדם שפרסם מודעה ביד 2. הם חתמו על הסכם ועשו זיכרון דברים, אך למרות שכסף רב הועבר למוכר הוא לא ביצע העברת בעלות. "אתמול הרמתי אליו טלפון ואמרתי לו שאם הוא לא יעשה העברת בעלות אני אפנה לעורך דין", שחזר יוסי בשיחה. "הוא הבטיח שעד אחר הצוהריים תהיה העברת בעלות, ואז עשה לי מארב בדרך. הוא והשאר עמדו עם אקדחים שלופים. צעקתי 'שוד', אבל אנשים לא הבינו מה קורה".

שוד לימוזינה בכביש 1 (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
תיעוד האירוע | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

אולם, ההקלטה הזו שנחשפת כעת מעוררת תהיה בנוגע למה שקדם לאירוע החריג בכביש המהיר. גם בית המשפט העריך שככל הנראה מדובר בסכסוך עסקי בין הצדדים. מ', רעייתו של החשוד המרכזי בשוד, אמרה בשיחה עם N12: "מדובר בנוכל שקרן ורמאי, שהוליך אותנו שולל. הוא התחזה לדתי, הציג עצמו כבעל אמצעים ולאחר ששילם חלק הוא פשוט נעלם מעל פני השטח, לא ענה לטלפונים ולא הגיב להודעות. לא הייתה דרך להשיג אותו, פשוט לא היה עם מי לדבר".

על התקרית בכביש המהיר הוסיפה: "הגענו לקחת את מה ששייך לנו. יש לנו את כל החזקה לקבל את הרכב שלנו בחזרה. לאחר שבעלי איתר את בעל הרכב, הוא ביקש ממנו לעצור בצד הדרך, דיבר עם יוסי והשמיע לו את ההקלטה. כשהבין שפרצופו האמיתי נחשף, הוא החל להשתולל ולצעוק שמדובר בשוד. בעלי הציל את יוסי מעצמו לאחר שהשליך עצמו על רכב נוסע, רואים בבירור איך בעלי אמר לעוברים והשבים שייזהרו לא לפגוע בו. מדובר בנוכל עם עשרות קורבנות. בעקבות הפרסומים פרצופו האמיתי נחשף".

במהלך הדיון שהתקיים בבית משפט השלום בפתח תקווה דרשה המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים בשבעה ימים. מנגד, פרקליט החשודים, עו"ד שי לוי, הציג לבית המשפט אירוע והתרחשות שונה לחלוטין מהמיוחס למרשו. "אחד החשודים שאני מייצג מבצע עסקה שיש עליה חוזה, הכול כתוב. הוא מכר רכב לאדם שמציג עצמו כ-יוסי, אלא שלאותו אדם יש הרבה שמות: 'יוסף גד אדרי', 'עוז עמר', אדם עם אותה תעודת זהות".

עו"ד לוי אף השמיע שיחת טלפון שמעוררת שאלות, ובה נשמע יוסי מצהיר שיתחמק מתשלום הכסף על הרכב: "אני אמיתי, אין לי כסף. אני לא מפחד ממנו. אחרי העברת הבעלות אחסום את המספר. הוא לא יודע כלום עליי".

שוד לימוזינה בכביש 1 (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
שוד לימוזינה בכביש 1 | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

"למעשה, הלקוח עשה עסקת רכב על סך 350,000 שקלים, וקיבל לידיו 100,000. מגיעים לו עוד 250,000 שקלים", טען עו"ד לוי טען באוזני השופט. "מרשי הבין שלא יקבל את הכסף, ונפל קורבן לאותו אדם. ההקלטה מלמדת שאדם שומע איך עומדים לגזול ממנו 250,000 ש"ח והוא יעשה הכול על מנת להשיב אותם, אז הוא ממשיך".

גם מתיאור המקרה עולה תמונה שונה, לטענת עו"ד לוי. "האמת מצולמת", אמר. "בצילומים לא רואים אף אחד נוגע בנשק, לא היה ולא נברא. צעצוע או משהו שדומה לנשק אכן נתפס בתא המטען של הרכב, שאומנם שייך למרשי אבל היה תקופה אצל אותו נוכל שרצה לעקוץ אותו. אנשים שרוצים לשדוד שמים גרב, מסתירים את הזהות, לא שמים תעודת זהות שלהם. ראיתי את הסרטון, אין שום אלמנט תקיפה. יש פה הגנה עצמית של אדם על הרכוש שלו".

למרות הדברים הללו, החליט השופט ענר להאריך את מעצר החשודים בתקיפה ביום אחד: "קיימות ראיות וקיים חשד סביר לביצוע תקיפה שלא כדין ועבירות נלוות, ומדובר בתקיפה פרועה ומסוכנת במיוחד על כביש מהיר".

עו"ד עדי קופרמן, הסנגורית של י', מסרה בתגובה על הפרסום: "החקירה בעיצומה, אנו סומכים על המשטרה שיגיעו לחקר האמת. ההקלטה לא הוצגה בפני בא כוח קורבן העבירה ולכן לא ניתן לאמת את הדברים ולתת בגינם תגובה. כל האסמכתאות המוכיחות כי בעל הרכב הינו קורבן העבירה, הועברו למשטרה לחקירתם".