נסיעה על כביש 1 לצד לימוזינה זה מחזה נדיר, אבל נסיעה בכביש לצד לימוזינה שנחסמת במהלך מארב של ארבעה גברים שלוקחים אותה מידי בעליה זה מחזה נדיר הרבה יותר, ודווקא האירוע הזה התרחש אמש (ראשון) בשעת ערב מאוחרת.

יוסי, בעל הלימוזינה שאותה רכש לאחרונה אחרי שראה מודעה ביד 2, נסע ברכבו מסוג קאדילק, בכביש 1 סמוך למחלף חב"ד. לפתע חסם את דרכו רכב ומתוכו יצאו ארבעה חשודים שהוציאו אותו בכוח, הכו אותו באיומי אקדח, שדדו את הרכב ונמלטו.

בתיעוד מהאירוע נראה יוסי זועק לעבר בעלי הרכבים האחרים בכביש שיחסמו את רכב השודדים. אבל תחינותיו לא נענו, כנראה מפאת העובדה שהנוסעים במקום לא הבינו שמדובר בשוד. יוסי נשכב על הקרקע, ושודדי הלימוזינה נעלמו באופק.

שוד לימוזינה בכביש 1 (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
יוסי מחוץ ללימוזינה במהלך השוד | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

ניידות שהגיעו למקום פתחו בסריקות אחר הרכב הנמלט וכעבור זמן מה הוא אותר ונעצר על ידי שוטרים באזור מחלף גלילות. שני חשודים בני 50 ו-45 שהיו ברכב נעצרו לחקירה, ובחיפוש ברכבם, שהוחרם, נמצא אקדח דמה. 

בשיחה עם N12 סיפר יוסי, שעובד כמשגיח כשרות, על האירוע. לדבריו, הוא רכש את הרכב מבן אדם שפרסם מודעה ביד 2. הם חתמו על הסכם ועשו זיכרון דברים, אך למרות שכסף רב הועבר למוכר, הוא לא ביצע העברת בעלות.

לימוזינה שנשדדה בכביש 1
הלימוזינה שנשדדה

"אתמול הרמתי אליו טלפון ואמרתי לו שאם הוא לא יעשה העברת בעלות אני אפנה לעורך דין", שחזר יוסי בשיחה. "הוא הבטיח שעד אחר הצהריים תהיה העברת בעלות, ואז הוא עשה לי מארב בדרך. הוא והשאר עמדו עם אקדחים שלופים. צעקתי 'שוד', אבל אנשים לא הבינו מה שקורה. לא יכולתי לדבר ונפלתי, אחד השודדים עלה לרכב וברח".

סנגורו של החשוד המרכזי עורך הדין שי לוי מסר בתגובה כי "לא מדובר בחטיפת רכב או בשוד מזוין כפי שטוענת המשטרה אלא בבעלים החוקיים של הקאדילק שביקשו לקבל אותו מידיו של נוכל ערמומי - שתכנן 'לעקוץ' את החשוד המרכזי שאותו אני מייצג".

 

עו"ד שי לוי
עורך הדין שי לוי שמייצג את החשוד המרכזי

עוד הוסיף עו"ד לוי: "בידינו ראיות חותכות והקלטות אשר מלמדות שהאדם הטוען שרצו לחטוף אותו ולשדוד את רכבו תכנן להעביר בעלות על הלימוזינה מסוג קאדילק על שמו וללא ששילם תמורה כספית עבורה. הוא עשה זאת כבר בעבר. משנה את שמו וזהותו ועובר מקורבן לקורבן. החשודים שאותם אני מייצג הם הקורבנות ולא ההפך". בתוך כך, המשיך לוי: "נדמה לי שזהות הנוכל תהיה ידועה למערכת אכיפת החוק ועל רב מעלליו הפליליים. לא יותר ספק בדבר חפותם של מרשיי. בית המשפט קיבל את עמדת ההגנה והורה על שחרורם הצפוי מחר בבוקר ישירות מתחנת המשטרה ללא דיון נוסף".