ליאור שקד סיים השבוע את מסלול ההכשרה ללוחמי משמר הגבול. הדרך שלו למטרה לא הייתה פשוטה – הוא התמודד עם אובדן משפחתי קשה ושינה לחלוטין את אורח חייו. כעת הוא זוכה ליהנות מרגע השיא שעליו חלם מאז ילדותו.

לפני כשנה וחצי הוריו של שקד היו בדרכם לטקס סיום הטירונות של אחיו לוחם התותחנים. הנסיעה הסתיימה באסון, תאונה קטלנית בה שניהם נהרגו. "אמרתי להם שלום, הם יצאו, חזרתי לישון. בסביבות 8:15, אני מתעורר, אחותי מעירה אותי, היא אומרת לי: 'יש שוטר ושתי עובדות סוציאליות בדלת'" ,סיפר.

ליאור שקד, לוחם מג"ב (צילום: החדשות 12)
"מעורר השראה בהמון בני נוער", ליאור שקד הפך ללוחם והגשים חלום | צילום: החדשות 12

מנער אבוד עם בעיית השמנה שיצרה בעיות בריאותיות, ועם אובדן קשה שחווה, הוא החליט לעבור מהפך ולהיאחז בטוב. שירותי הרווחה מצאו לו ולשני אחיו משפחת אומנה, הוא שינה את אורח חייו, החל להתאמן, וירד 35 ק"ג. כך, הוא הצליח להעלות פרופיל במטרה להיות לוחם במג"ב.

"זה היה חלום להתגייס למג"ב, ואמרו לי מלא פעמים לא", הסביר שקד. "הייתי צריך להעלות פרופיל, לרדת במשקל. אז התחלתי לעשות תהליך. העליתי את הפרופיל מ-72 ל-97. הייתי גם עם משקפיים, עשיתי לייזר. עשיתי את כל זה באמת כדי להתגייס למג"ב, ונתנו לי את זה רק בלשכת הגיוס עצמה. רק אז אמרו לי: 'אתה מתגייס למג"ב'".

 

ליאור שקד, לוחם מג"ב
ליאור שקד

כעת, אחרי ההכשרה הארוכה שעבר, השבוע ליאור סיים מסלול ואפילו זכה לאות מצטיין מחלקתי. "הוא מודל לחיקוי והשראה ללוחמים ומועמדים לשירות הביטחון, שנמצאים כרגע בבית טרם הגיוס שלהם. הם רואים את האירוע שלו, ורואים שנגד כל הסיכויים הוא הגיע ליעד שלו", אמר בגאווה רפ"ק דניאל פרטוק. "אני בטוח שהוא מעורר השראה להמון בני נוער ומלשב"ים שעתידים להתגייס, וכמובן גם בטוח יתגייסו אלינו לחיל".

ברגע המרגש הזה, ההורים של שקד לא היו, אבל הם איתו כל הזמן: "עכשיו אני מסתכל על הקהל ואני מחפש אותם. הייתי מאוד רוצה שהם יהיו שם. אבל אני יודע שהם שם, אני יודע שהם מסתכלים עליי וגאים בי".