הרגעים בהם נלכדו השב"חים: בתיעוד מהמסוק המשטרתי שחג באוויר מעל כביש 1, נראים הרגעים בהם נלכדו השב"חים שהיו מעורבים באירוע הדריסה בנהריה בו נהרג מתנדב המשטרה חוסאם סג'ייר, בן 32 מירכא. בתמונות נראים השוטרים בשטח, כשהשוטרים במסוק מכווינים אותם לעבר החבורה שמסתתרת מאחורי השיחים בשטח. הבוקר, בדיון הארכת מצב שקיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן ברחבת הכותל המערבי, הוא שיבח את הפעילות הנחושה של הכוחות שהובילה ללכידתם המהירה של החשודים במעורבים באירוע הדריסה."כשאתה יוצא מהניידת, קח ימינה, תעקוף את העצים - ואז יש איזשהו שביל ואתה תראה קבוצה של אנשים יושבים שמה", קיבל אחד השוטרים שעל הקרקע הנחייה מרשת הקשר. "הקבוצה נמצאת ממש מאחורי בשיח שנמצא מולך".כעבור זמן קצר, השוטרים איתרו את השב"חים בשטח – וקראו לכל הכוחות שבשטח לחבור אליהם כדי למנוע מהם להימלט: "אנחנו עם הקבוצה של השב"חים, כל מי שקרוב שיגיע אלינו". 

המתנדב שנדרס למוות הובא למנוחות: "העיניים דומעות, הדורס ישלם על מעשיו" 

סג'ייר הובא הערב למנוחות בבית הקברות ביישוב ירכא. מאות ליוו את השוטר שנהרג בגיל 32 והותיר אחריו את אשתו רנין ושני ילדיהם. "העיניים דומעות, כל כך קשה להספיד מתנדב צעיר", אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי. "איש משפחה למופת, הפכת אהוב על כולם. הגעת למלא את תפקידך, ואז העבריין שעט לעברך. עצרנו אותו אתמול והוא ישלם מחיר על מעשיו". 

השיח' מואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, ספד לסג'ייר: "איבדנו איש נתינה ותרומה, הוא נפל בשמירה על הציבור. אירוע הדריסה הוא נקודת שפל, חייבים לגדוע את נגע האלימות. גורמי החקירה יגיעו לחקר האמת". סמיר סג'ייר, בן דודו של המנוח, אמר בהספדו כי "אנו משלמים את המחיר בגלל הפשע שפוקד את החברה הערבית והמדינה, מקווים להביא את האשם לעונשו".

הלוויתו של מתנדב המשטרה חוסאם סג'ייר שנדרס בנהריה
הלווייתיו של חוסאם סג'ייר

והיב חביש, ראש המועצה המקומית ירכא, התייחס גם הוא לאלימות בחברה הערבית: "אובדן כבד, איבדנו צעיר שהתנדב כל חייו. האירוע הקשה הזה הוא תוצאה של האלימות הגואה. האלימות אינה מבדילה בין צעירים למבוגרים". מפקדת תחנת נהריה, סנ"צ מירי דניאלי, אמרה כי חוסאם בלט במסירות שלו באופן שכבש את כולם. "היית נכון להתייצב בכל שעה למען הביטחון האישי של האזרחים, עשית את זה בהתנדבות", הוסיפה.

במקביל, חל שיפור קל במצבו של השוטר אמיר מוחמד אבו ריש, שנפצע באירוע באורח בינוני. "הוא לוחם, הוא חזק והוא יחלים ויהיה בריא", אמר השר לביטחון הפנים עמר בר-לב שביקר היום את השוטר במרכז הרפואי גליל שבנהריה. "שמעתי ממנו משפט אחד מאוד חשוב: 'אם שוטר פעם אחת מתכופף, זה הסוף'. צריך להילחם בפשיעה ולעשות את זה בראש זקוף. בשטח יש מאבק קשה, זה יקח זמן אבל אנחנו ננצח".

שני השוטרים נדרסו אתמול לאחר שנקראו לטפל במקרה רעש באתר בנייה בנהריה. על פי הודעת המשטרה, בזמן שהשוטרים ביקשו את אישורי עבודה והשהייה של הפועלים במקום, הגיח רכב שדרס אותם. לפי עדות שהתקבלה, לאחר שהנהג פגע בשוטר ובמתנדב - הוא הסתובב ודרס אותם פעם נוספת. השניים פונו למרכז הרפואי לגליל, שם נקבע מותו של סג'ייר.

נאסים סוח, קבלן מוכר תושב הכפר עראבה שחשוד בדריסה, נעצר אתמול יחד עם אדם נוסף. מעצרו הוארך הבוקר בשבוע והמשטרה מייחסת לו חשד לרצח, ניסיון רצח, הפקרה, שיבוש חקירה, העסקת והובלת שב"חים. על פי גרסתו, הוא נסע מהזירה לאחר שהשוטרים דרשו ממנו להתפנות ואז ככל הנראה התבצעה הדריסה. אתמול בערב נעצרו סמוך למחלף חמד שני שוהים בלתי חוקיים בחשד שגם הם היו מעורבים באירוע.