הסוכה שמסכנת את התושבים לא תיהרס: עיריית ערד ביקשה מבית המשפט היתר לפינוי הסוכה שנבנתה בעיר ומסכנת את התושבים. ל-N12 נודע אמש (שבת) כי השופט החליט להיענות לדרישת הבונים שטענו כי מדובר במעשה "אנטישמי", וקבע - הסוכה לא תפורק. 

בשל הפנייה של העירייה, הבונים הגישו ביום חמישי האחרון לבית המשפט בקשה לצו מניעה - בטענה כי מדובר ב"אכיפה בררנית ואפליה בלתי מידתית ולא סבירה בעליל". עוד הם כתבו כי מדובר בצו הריסה "מנהלי, אנטישמי, אין הגדרה אחרת לבקשה לצו הריסה, שבו מבקשת העירייה במדינת היהודים להרוס סוכה, דווקא בחג הסוכות".

אמש (שבת) קרסה סוכה בשכונת מאה שערים בירושלים, שבה נפצעו ארבעה בני אדם במצב קל - שתי נשים בשנות ה-30 לחייהן, פעוטה כבת שנתיים וילד כבן 5 עם חבלות. צוותי מד"א פינו אותם לבתי החולים שערי צדק והדסה בהר הצופים. 

קריסת סוכה בירושלים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
קריסת סוכה בירושלים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"התקבל דיווח במוקד המשטרה על קריסת רצפת סוכה שהוקמה בגובה של כ-2 מטרים בשכונת מאה שערים בירושלים. כתוצאה מכך, נגרמה פציעתם של 4 אנשים במצב קל (3 בגירים וקטין) שנזקקו לטיפול רפואי. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בחקירת נסיבות המקרה", נמסר מדוברות המשטרה.

"בשעה 19:34 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב ירושלים על סוכה שקרסה מגובה של קומה אחת, ברחוב שומרי אמונים, בירושלים. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים שערי צדק והדסה בהר הצופים, 4 נפגעים במצב קל, בהם שתי נשים בשנות השלושים, פעוטה כבת שנתיים וילד כבן 5 עם חבלות", נמסר ממד"א.

תגובת עיירת ערד: "עיריית ערד נאבקת רבות בתופעת הסוכות שנבנות באופן לא בטיחותי בעליל, בין היתר על ידי הוצאת צווי הריסה. לצערנו, אנו נתקלים בהחלטות שיפוטיות כאלה, שבמקום לסייע לאכיפת החוק הן נותנות הגנה לעבריינים".