בדיון של סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה שנערך היום (שני) החליט המפכ"ל יעקב שבתאי לשלוח מכתב ליועמ"ש ובו בקשה להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת נסיבות האסון במירון. אלא שהשר אוחנה שהגיע לפגישה בשלב מסוים, מנע מהמפכ"ל את הגשת הבקשה הזו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ככל הנראה, השר אוחנה שמע על כוונת שבתאי לאחר שהגיע לדיון, וביקש לצאת לשוחח עימו בחוץ. לאחר ששבו, הוא שמע את אותה בקשה על ועדת חקירה ממלכתית גם ממפקד מחוז צפון שמעון לביא, וגם עימו אוחנה יצא לשוחח מחוץ לחדר הישיבות. לאחר הדיון, המכתב שהכין המפכ"ל "נשאר בכיסו" ולא נשלח למנדלבליט. כלומר, השר אוחנה או ביקש או הורה למפכ"ל שלא לשלוח את הפנייה עם הבקשה להקים ועדת חקירה ממלכתית.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הנושא עלה הבוקר בישיבת סגל הפיקוד, מפכ"ל המשטרה דרש הקמת ועדת בדיקה לצורך ברור הנסיבות הקשורות לאסון במירון לבדיקת כלל הגורמים הרלוונטיים וציין כי משטרת ישראל תשתף פעולה באופן מלא עם כל הליך בדיקה שעליו יוחלט. החלופות האופציונליות הועלו הן ע"י המפכ"ל והן ע"י המשתתפים. המפכ"ל שוחח עם השר ועם גורמים נוספים לפני הישיבה וגם לאחריה, אך בטרם התקבלה החלטה סופית, נקבע כי מבקר המדינה יחל בבדיקה ועל כן הוחלט בשלב זה להמתין לתוצאותיה".