לאה יום טוב, בת 63 מראשון לציון, נהרגה הלילה בעקבות פגיעה של רקטה בבניין שבו היא מתגוררת בעיר. יום טוב הותירה אחריה שני ילדים וחמישה נכדים שכואבים את לכתה, ובשיחה עם N12 הם מתקשים לעכל את הבשורה המרה - אך מבטיחים להמשיך את דרכה.

"אימא הייתה אישה שכולה אהבה, נתינה ועזרה, ששימשה כמטפלת ברפואה טבעית. זה הורגש אצל כל מי שבה איתה במגע - שכנים, נכדים או אדם זר ברחוב. בשנים האחרונות מאז שאבא נפטר, אימא חיה את החיים במלואם. ביום שבת שוחחתי איתה והיא אמרה לי: 'אני מגשימה את עצמי'. היא הייתה במקום מאוד טוב בחיים", סיפר ל-N12 משה פלד, בנה הבכור של לאה.

"היא עבדה באהבה גדולה, לא בשביל הכסף. זו הייתה חלק מהמהות שלה - לתת ולעזור לאנשים אחרים. דרך הלימודים והטיפולים היא הגשימה את עצמה", הוא הוסיף בכאב. לפני שאירע הנורא מכול, לאה שמרה על בתו בת השש: "ממש לפני האירוע היא הייתה עם הילדה שלי בת השש בזמן איכות. היא החזירה אותה הביתה וזמן קצר אחרי זה, זה קרה. הטיל פגע ממש סמוך אליה".

לאה יום טוב שנהרגה מטיל בראשל״צ אתמול‎ (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
לאה יום טוב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

"המשפחה מאוחדת כחלק מהמורשת של אימא, נמשיך קדימה"

על רקע ההסלמה, הוא התייחס לחוסר הוודאות שמציפה אותנו מעת לעת: "אנחנו חיים במדינה שיש בה חשש לירי ולפיגועים, עוד אחרי שנת קורונה. חלק מהחיים במדינה המיוחדת שלנו אלו גם אירועים כאלה". למרות זאת, הבן הבכור הדגיש כי לאה לא חששה מהמצב הביטחוני: "אימא חיה בתחושה שצריך להיות זהיר ולשמור, וללכת למרחב המוגן כשיש אזעקה. מצד שני היא הייתה עם אמונה חזקה שמה שצריך לקרות - קורה מלמעלה".

למרות הבשורה הקשה לעיכול, הבנים מנסים לשמור על אופטימיות ולעכל את אשר אירע: "המשפחה עדיין מעכלת את המשמעות של לחיות חיים ללא אימא. המשפחה מאוחדת כחלק מהמורשת של אימא. גם את האסון ואת האבדה הגדולה שלה, ולהמשיך לחיות בלעדיה - נחצה יחד. אנחנו לא הנפגעים היחידים, יש עוד רבים ונמשיך קדימה".