הבולען ברמת גן: בהמשך לפרסום N12 מוקדם יותר הבוקר (שלישי) על הבור שנפער ברצפת דירת קרקע בצפון רמת גן, פרסמה העירייה תחקיר ראשון לאירוע ואת צעדי ההמשך שיינקטו לטיפול בסכנה. לעת עתה, תושבי הבניין יפונו למלון כפר המכביה שבעיר עד שיתבהרו פרטים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במהלך עבודות בניית בניין חדש ובניית מרתף תת קרקעי ברחוב רש"י 12 ברמת גן, נגרם כשל בקיר הדיפון של הבניין, בכך שנסחפה אדמה מהמגרש הסמוך דרך תחתית קיר הדיפון", נכתב בהודעה מטעם העירייה. "בעקבות כך, "רצפה מונחת" בדירת קרקע בבניין ישן ברחוב אשתאול 5 קרסה. מהנדסי אתר הבניה המליצו לפנות גם את המבנה ברחוב רש"י 10 בשל החשש והקרבה".

ברגעים אלו מהנדסי חברת הבנייה מתכננים את תיקון הכשל על מנת להשיב המצב לקדמותו ולתקן הנזקים. העירייה אישרה לקבלן לעבוד 24 שעות ביממה על מנת לתקן המפגעים, לייצב הקרקע של המבנים הסמוכים ולהשיב המצב לקדמותו.

"פתחתי את הדלת - וחשכו עיניי"

עוזי בסון, שגר בדירה בה נפער הבור, סיפר ל-N12 על מהלך העניינים הבוקר: "יצאנו ב-7 בבוקר מהבית לקחת את הילדה לבית הספר, וכשחזרנו – לא הצלחנו לפתוח את דלת הבית. התקשרנו למנעולן והתייעצנו, הלכתי לקנות פלאייר פטנט, פתחתי את הדלת – וחשכו עיניי".

"חשבתי שהציבו שם איזו מראה גדולה, ענקית. אחרי שחדר אור לבית והאבק התפזר, הסתכלתי וראיתי בולען בעומק של איזה 9-8 מטרים, שסחב הכול איתו למטה – השולחן, פינת האוכל... למזלי הכלב נשאר במיטה ולא נפל, עד שהכבאי הצליח לפנות אותו".

בסון טוען כי לא היו כלל סימנים מקדימים, אך נזכר בריאיון בקיומו של חרך קטן שהופיע באחד הקירות בבית: "מזמן-מזמן, עם תחילת העבודות, הופיע סדקון קטן, שעם הזמן ירד יותר לכיוון מטה. אני בקשרים עם הקבלן של נווה שוסטר, שאמר לי שיגיע לסדר את הבעיה ברגע שיסיימו לבצע את החפירות ויתחילו לבנות. והנה, מה שקרה עכשיו... אתה צריך לצאת מהבית שלך, עם הבגדים בלבד, לא מאחל את זה לאויב שלי".

עיריית רמת גן דאגה לצרכיו של עוזי בסון ושל שאר דיירי הבניינים, ושיכנה אותם במלון כפר המכביה שבעיר. עם זאת, המשך הטיפול בכשל הבנייה עדיין לא ברור: "היום אני הולך להעביר את הלילה בכפר המכביה. מה הלאה? אני עוד לא יודע", תהה בסון.