הגיבור של מירון: יואלי שלזינגר (32) מביתר עילית גילה תושייה והצליח להציל ילדים מן התופת של האסון במירון. בתיעוד מאותו ערב נורא ניתן לראות את שלזינגר כשהוא עומד על חלון קטן מעל ההמולה, שולף ילדים ומחלץ אותם. במקביל, חילק בקבוקי מים לפצועים שהתקשו לנשום באותה העת וסימן להמונים שעוד המשיכו להתקדם למקום, שיעצרו את הליכתם.

שלזינגר מתנדב ב"הכנסת אורחים" בחלקת קבר הרשב"י במירון מאז שהיה בן 13. בשיחה עם N12 הוא סיפר: "נכנסתי לחדר כדי להתפלל ברוגע, ותוך כדי אני שומע צרחות אימים, צרחות של תאי הגזים. מיד קפצתי לחלון, הוצאתי את פלג הגוף העליון וראיתי מאות רבות של אנשים יורדים. מיד התחלתי לזעוק: "תעצרו - הצלת נפשות, אנשים מתעלפים כאן'".

יואלי שלזינגר, הציל ילדים באסון מירון
יואלי שלזינגר, שהציל ילדים באסון מירון

לדבריו, הוא החל לפעול עוד לפני שהבין מה הוביל לאסון: "אני שומע אנשים שצועקים שאין להם מים, רצתי לאדן החלון והוצאתי לאנשים את הבקבוקים. הם פשטו את ידיהם לכיווני ואני הצלחתי 'לצלוף' להם את הבקבוק לתוך הידיים. ראיתי אבא שאמר לי: 'לפחות תציל את הבן שלי'. מיד נעלתי את הרגל שלי על אדן החלון עם הברך והעפתי את עצמי כמו נחש לכיוון מטה. תפסתי את היד של הילד, העפתי את עצמי חזרה לכיוון אדן החלון, ליטפתי וחיבקתי אותו. אמרתי לעצמי שטוב מאוד שהילד בוכה, כך אני יודע שהוא חי"

היום משפחות רבות ביקשו להודות לו על הסיוע. שלזינגר ביקש להסביר שלא מדובר רק בו: "יש המון אנשים שהצילו. אני איש פשוט, לא אחד שלוקח קרדיט. אנשים גילו תושייה - ובמקום ארבעים וחמישה מתים היו יכולים להיות גם מאתיים ושלוש מאות הרוגים. נמנע כאן אסון הרבה יותר גדול".