לאחר שנשכחה בתוך רכב סגור במשך שש שעות וחצי, נקבע היום (ראשון) מותה של פעוטה בת שנתיים ביישוב כסייפה הסמוך לערד. במשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע. לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, בעשור האחרון מתו 35 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. על פי תחקור ראשוני, האב שכח להוריד אותה בגן ונסע הביתה - רק כשהגננת התקשרה לשאול מדוע היא לא הגיעה, הוא נזכר ולקח אותה למרפאה.

לפי אביה, בת השנתיים נשכחה ברכב מ-8:00 עד הצוהריים. מדובר בכשש שעות וחצי שבהן שהתה באוטו הסגור שכנראה רק הלך והתחמם ככל שהתקדם היום. שכן, ממד"א נמסר כי בשעה 14:33 התקבל אצלם הדיווח על פעוטה שהובאה למרפאה בכסייפה לאחר ששהתה זמן ממושך ברכב סגור.

על פי תחקור ראשוני של שוטרי תחנת ערערה, האבא הקפיץ את הילדה השנייה שלו לגן והיה אמור להוריד גם את בת השנתיים, אך שכח לעשות זאת ונסע הביתה. בצוהריים הגננת התקשרה לשאול למה הפעוטה לא הגיעה לגן ואז הוא נזכר שהיא באוטו ולקח אותה למרפאה. פעולות ההחייאה הממושכות שביצעו החובשים והפרמדיקים של מד"א לא הספיקו כדי להציל את הפעוטה, ובסביבות השעה 15:30 נקבע מותה. 

"הגענו למרפאה והובילו אותנו אל חדר הטיפולים שבו שכבה הפעוטה כשהיא מחוסרת הכרה ורופאים מבצעים בה פעולות החייאה לאחר ששהתה זמן ממושך ברכב סגור. יחד עם צוות המרפאה המשכנו בביצוע פעולות החייאה ממושכות שלצערנו בסופן נאלצנו לקבוע את מותה", סיפר חובש רפואת חירום במד"א אחמד אבו ג'ודה.

מהארגון "בטרם" נמסר כי בין השנים 2010 עד 2020 מתו 35 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. "שכחה ברכב היא תופעה כואבת במיוחד שיכולה לקרות לכל אחד מאתנו. לרוב זה קורה במצבים של שינוי שגרה, מתח, לחץ או עייפות. במצב כזה משתלט עלינו הנהג האוטומטי ואנו עלולים לשכוח אפילו את היקר לנו ביותר", אמרה מנכ"לית הארגון אורלי סילבינגר.

סילבינגר הוסיפה פנייה להורים: "אל תגידו לי זה לא יקרה - מאמצים הרגל מציל חיים: פותחים את הדלת האחורית בסוף כל נסיעה, מתקשרים לבן או בת הזוג כשחונים או מתקינים תזכורת בנייד. בחודש אוגוסט תכנס לתוקפה התקנה להתקנת מערכת חכמה למניעת שכחה ברכב. כל מערכת היא הגנה נוספת, מעבר לאימוץ התנהגות בטוחה".