כיצד יחזרו התלמידים ללימודים אחרי פסח? מבצע החיסונים הישראלי מוגדר בימים אלו כהצלחה מסחררת ברחבי העולם, אך נדמה שדווקא בישראל יש מי שמבקרים את התנהלות הממשלה בצל ההצלחה. יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, שיגר הבוקר (חמישי) מכתב תקיף שהופנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים יולי אדלשטיין ויואב גלנט - מכיוון שלטענתו הם האחראים על המחדל החינוכי ממנו סובלים ילדי ישראל בימים אלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הישגי המהלכים למיגור מגפת הקורונה מוכיחים עצמם יום יום שעה שעה ועל כך שאו ברכה, זאת בנוסף למאמצים כבירים של כל הנוגעים בדבר", כתב ביבס בתחילת מכתבו. "אין אף עיר אדומה, כאשר המוני בית ישראל חוגגים את חג החירות בחיק המשפחה ובחיק הטבע, והמסחר פתוח ושוקק חיים".

לראייתו של ביבס, על הממשלה לנהל את החזרה ללימודים בהסתמכות מוחלטת והגיונית על נתוני התחלואה, בנוסף על הצלחת מבצע החיסונים. "יותר מ-5 מיליון אזרחים חוסנו, וכך גם עשרות אלפי מחלימים. שיעור החולים וההדבקה בירידה מתמדת, ומקדם ההדבקה בנסיגה. מספר המאומתים הפעילים בגילי חינוך חובה קטן מעשירית האחוז, בתוך שבוע ירד מספרם ב-56%".

בהמשך האשים יו"ר מרכז השלטון המקומי את הממשלה בכך שהיא לוקחת את מערכת החינוך בשבי ללא כל סיבה ממשית הנראית לעין. "כ-75% מצוותי ההוראה ותלמידי י"א-י"ב מחוסנים, ואנו עוסקים ימים ולילות בהסברה והגברת העידוד להמשך ההתחסנות", הבהיר ביבס בדבריו. "נוכח נתונים אלו, אין הצדקה להמשיך ולמנוע ממיליוני תלמידים לחזור ללימודים במהלך שבוע שלם. לכן, יש לבטל את הקפסולות לאלתר, ולשחרר את התלמידים והוריהם מהסגר הלימודי, החברתי והרגשי שנכפה עליהם".

את המכתב סיים במילים קשות, המתארות את התסכול הגדול שבו נמצאים התלמידים וההורים: "לא יעלה על הדעת שמערכת החינוך תהיה האחרונה לחזור לתפקוד. התנהלות זו, המדמה החזקת מערכת החינוך וכל באיה בשבי, רק בגלל שאתם יכולים, חייבת להשתנות. אין היגיון להמשך הניתוק המאולץ אותו אתם כופים".

אמש (רביעי) דיווחנו כי שר החינוך מבקש לפתוח את הלימודים בכלל הכיתות באופן מלא מיד לאחר פסח, אך בכירי משרד הבריאות מתנגדים למהלך. לטענתם, יש לפתוח כפיילוט רק את כיתות ג' באופן מלא, ושאר הכיתות ימשיכו ללמוד בקפסולות עד שהחזרה ללימודים בלי קפסולות תתגלה כבטוחה.