בית המשפט העליון נעתר היום (ראשון) לבקשתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ודחה את הדיון בעתירה של תושבי שכונת שיח' ג'ראח במזרח ירושלים, שתוכנן למחר. תושבי השכונה הפלסטינים מבקשים למנוע את פינויים מבתיהם לטובת משפחות יהודיות שהתגוררו במקום. היועמ"ש ביקש לדחות את הדיון בשבועיים כדי לשקול את הצטרפותו להליך המשפטי, ועשה זאת לבקשת הדרג המדיני שמעוניין לצמצם את המתיחות בירושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט דן בסוגיה כבר כמה שנים וצפוי לקבל החלטה בתקופה הקרובה, מה שהעלה את מפלס הלחץ אצל תושבי המקום שהגבירו בשבועות האחרונים את מחאותיהם. במהלך ההפגנות פרצו עימותים אלימים ביניהם לבין כוחות המשטרה, וחבר הכנסת עופר כסיף, שהגיע לחזק את ידי הפלסטינים, התעמת עם שוטר ומשקפיו נשברו.

עימותים נוספים פרצו בשבוע שעבר, לאחר שיו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר העביר באופן סמלי את לשכתו אל שיח' ג'ראח. תושבי השכונה לא אהבו את הצעד של חבר הכנסת החדש, והצדדים יידו חפצים זה על זה והמשטרה נאלצה להפריד בין הניצים. לכך יש להוסיף את האווירה המתוחה גם כך במזרח ירושלים בתקופת חודש רמדאן, וניתן להבין מדוע במערכת הביטחון נשמו לרווחה עם ההחלטה לדחות את הדיון.

בן גביר בלשכתו החדשה בשייח גראח (צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם)
בן גביר בלשכה החדשה | צילום: אליסף כהן, חדשות כל העולם

בלשכת ראש הממשלה נתניהו פנו לבן גביר וביקשו ממנו להוציא את לשכתו מהשכונה, מתוך רצון להנמיך את גובה הלהבות. בן גביר נעתר לבקשה - אך רק לאחר שקיבל הבטחה להציב כוח משטרה שיישאר במקום עד לסיום חודש רמדאן.

היועמש אביחי מנדלבליט (צילום: החדשות 12, החדשות12)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט. יצטרף להליך הרגיש? | צילום: החדשות 12, החדשות12

שותפיו של בן גביר למפלגת הציונות הדתית הודיעו שיסיירו מחר בשיח' ג'ראח, עם סיום ישיבת הסיעה. הסיור המתוכנן עלול להוביל להתלקחות נוספת במקום, במיוחד על רקע חגיגות יום ירושלים שיחלו הערב ויגיעו לשיאן מחר עם "צעדת הדגלים" המסורתית.