קארין ללוש בת ה-31 נפטרה הלילה (בין שני לשלישי) בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ככל הנראה בעקבות אירוע נדיר של תסחיף במהלך לידת בתה. התינוקת יולדה בהצלחה בניתוח חירום, ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ פגים ומצבה מוגדר יציב. "קארין הייתה גננת מדהימה והיא מצאה את מותה בנסיבות טרגיות", סיפרה גיסתה של קארין.

הגיסה, דגנית שיינפל, הוסיפה כי אחיה (בעלה של קארין) נכח בחדר הלידה והיה עד לכמה אירועים ש"הדליקו נורה אדומה". לדבריה, "היו כל מיני הליכים שהיו שנויים במחלוקת בקרב הרופאים ובוצעו בקארין, הוא הסב את תשומת ליבנו לעניין הזה".

קארין ללוש ובעלה (צילום: באדיבות המשפחה)
התמונה האחרונה לפני הלידה. קארין ללוש ובעלה נסים | צילום: באדיבות המשפחה

הגיסה הבהירה כי "בית החולים אומר שפעל כשורה אבל אנחנו נבחן את זה".‏ היא הוסיפה שהמשפחה מנסה לעכל את האסון. "אני רוצה שידעו שנשים עדיין מתות בלידה ויכולות למות בלידה. אנחנו המשפחה בתחושות קשות".

מבית החולים סורוקה נמסר כי מערכות גופה של היולדת, בשבוע ה-40 להריונה, קרסו אתמול באופן פתאומי ובשלב מוקדם של הליך הלידה. עם ההידרדרות במצבה, החל הצוות המקצועי בביצוע החייאה. עד מהרה היא הובהלה לחדר ניתוח במצב קריטי, שם חוברה למכשיר האקמו.

על שולחן הניתוחים נאבקו על חייה שורת גיניקולוגים ומומחים בכירורגיית לב, חזה, קרדיולוגיה וכלי דם. בית החולים מסר הודעה בנושא למשרד הבריאות.