דווקא ביום שנכי צה"ל מפגינים מול משרד הביטחון במחאה על הפקרתם (ראשון), עיריית אילת החליטה לפנות את אברהם דננברג, נכה צה"ל פוסט טראומטי שחי על החוף זה שמונה חודשים, לשם עבר כדי להקל על מכאוביו הנפשיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורם בעירייה אמר ל-N12 כי התקבלה החלטה לפנות את אברהם שחי בסוג של אוהל שהקים לעצמו בחוף הצפוני של אילת. במסגרת ההכנות לסדרת כתבות על היחס האטום והמזלזל מצד אגף השיקום של משרד הביטחון, מצאנו את אברהם זרוק בחוף הים באילת בחודש ינואר. הוא חי אז חמישה חודשים באוהל לבדו, בלי אשתו ובנו שמתגוררים בעפולה. "הגעתי לחוף הזה כי זה הדבר היחידי שגרם לי לישון. יצאתי מהבית כי לא יכולתי כבר, לא יכולתי לסבול כבר את הבית, לא יכולתי לסבול את הקירות", סיפר.

לפני יותר מ-20 שנה דננברג לחם בלבנון וראה את מפקדו שי נהרג לו מול העיניים. "אני התגייסתי באוגוסט '93, באנו ללבנון, כשנפתח הכבש של הנגמ"ש כשהגענו לשם - נעצרו לי החיים", הוא סיפר בדמעות על החוף. "רצתי לאלונקה של שי...זהו, לא היה מה לראות. אני לא מצליח להשתחרר משם, אני חי מוות בגיהינום, אני חי את הדם, אני מת".

לפני 6 שנים הטראומה של אברהם התפרצה מחדש. אשתו פנתה לביטוח הלאומי וקיבלה הכרה מלאה של 40% נכות בשל מצבו הנפשי. למשרד הביטחון הם פנו לפני שנתיים וחצי. שנתיים שלמות נדרש שם כדי לזמן אותו לפסיכיאטר, ואז עוד דרשו אבחון נוסף במכון. "אני מסבירה לכם שהבן-אדם לא במצב נפשי להגיע לשמה, לא מסוגל", אמרה לאה, אשתו של אברהם, לנציגת משרד הביטחון בטלפון. "אז אני רושמת שאת לא מעוניינת", אמרה הנציגה בהקלטה.

התרופות להן אברהם זקוק עולות כאלפיים שקלים בחודש. במשך חצי שנה נאלצה אשתו לרדוף אחרי משרד הביטחון לקבל החזר עבורן, ושם לא ידעו להגיד לה מתי הכסף צפוי להיכנס. "במה אתם רוצים עוד לאבחן אותי? כמה אתם רוצים עוד להתעלל בי?" תהה אברהם רק לפני כמה חודשים, וכעת הוא מפונה מהמקום היחיד שנתן לו מעט מזור.

מעיריית אילת נמסר: "כבכל שנה לאחר חג העצמאות פועלת העירייה לפנות את האוהלים והמחסות שהקימו הנופשים על החופים. השנה היו חופי אילת עמוסים במיוחד והעירייה פועלת ביתר שאת לפנות הכול ולהחזיר את החופים לרווחת הרוחצים. ככלל נציין, כי שהות ממושכת על החוף אסורה, למעט במועדים ומקומות שהתירה העירייה. באשר לאדון הנכבד, פועלת העירייה ברגישות הנדרשת ומפאת צנעת הפרט, לא נוכל להרחיב".