לפני כמעט חצי שנה מדלן שמאילוב כהן ז"ל ובת דודתה שלי בקר המתינו עם רכבן ברמזור אדום, כשלפתע נהג שיכור פגע בהן בחוזקה על פי החשד. מדלן בת ה-17 נהרגה בעקבות התאונה ושלי נפצעה באורח קשה. השבוע הופתעו בני משפחתה לגלות דרישה מקוממת מטעם חברת הרמזורים "אריאל וימאזור" – לתשלום בסך 13,394 שקלים עבור הנזק שנגרם לרמזורים בתאונה. מלבד חוסר הרגישות בפנייה למשפחת המנוחה, אין שום ספק שמדלן ז"ל לא הייתה אשמה בתאונה, כאשר היא בסך הכול עמדה עם רכבה ברמזור אדום.

בתגובה שתוצג בסוף הכתבה תטען החברה כי מדובר בטעות בתום לב. אולם, גם כאשר משפחת המנוחה הסבה את תשומת לב חברת הרמזורים לנסיבות התאונה, החברה עמדה על דרישתה. בתשובה לפניית משפחת שמאילוב, מסרה חברת "אריאל וימאזור" כי הם משתתפים בצער המשפחה וכי יפנו גם לבעל הרכב הנוסף שהיה מעורב בתאונה. רק לאחר פניית N12 שינתה חברת הרמזורים את תשובתה והודיעה למשפחה כי היא חוזרת מהדרישה.

מחקירתו של ניר פלקר, הנהג החשוד בהמתה בקלות דעת של מדלן ז"ל, עולה כי הוא נהג בשכרות ובדמו נמצא אלכוהול בכמות של פי 26 לפחות מהמותר. בחקירתו במשטרה אמר פלקר לחוקרים כי הוא "אוהב ערק". נציג המשטרה הוסיף בדיון הארכת המעצר בבית המשפט: "הוא שותה יום-יום בכמויות גדולות".

עו"ד אביתר קציר, המייצג את משפחות שמאילוב ובקר, מסר ל-N12: משלוח מכתבי איום בלתי מבוססים אל בני משפחה של קורבנות תאונות דרכים הנו נוהג נפסד שחייב לעבור מן העולם. דרישת החברה לא רק שהייתה מופרכת מבחינה משפטית, היא לקתה בחוסר רגישות והוסיפה כאב מיותר לסבלה של האם השכולה. הרצון למהר ולגבות כספים אינו מייתר עריכת בדיקה מקדמית רצינית שתמנע משלוח מכתבים פוגעניים כלאחר יד. טוב עשתה החברה משהודיעה כי היא מושכת את דרישותיה ומתנצלת על שאירע".

עורך הדין אביתר קציר (צילום: יח"צ)
עו"ד אביתר קציר | צילום: יח"צ

מטעם חברת "אריאל וימאזור" נמסר: "מדובר בתאונה טראגית וכואבת, ואנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה. ישנם עשרות מקרים בחודש בהם נגרמים נזקים לעמודי רמזורים, והחברה פונה לבעלי הרכבים המעורבים בתאונה ולחברות הביטוח שלהן על מנת לגבות את כספי הנזקים שנגרמו לרמזורים בעקבות התאונה, כעניין שבשגרה. מבירור המקרה ולאחר קבלת חומרים שהיו חסרים בנוגע לפרטי האירוע, עולה כי חלה טעות בזיהוי פרטי התאונה ואנו מצרים על כך. ברגע שהפרטים הובהרו הסרנו את הבקשה מהמשפחה. מי ייתן והמלחמה בתאונות הדרכים תעמוד בראש סדר העדיפויות הלאומי ולא נדע עוד אסונות שכאלה".