הודעת דואר אלקטרוני שהופצה אתמול (שלישי) ברשת האינטרנט ונשלחה מטעם מרצים ומרצות של "בצלאל האקדמיה לעיצוב ואומנות" עוררה סערה גדולה בציבור ובקרב הסטודנטים. הסיבה: המרצים הביעו הזדהות עם הסטודנטים הפלסטינים שפתחו בשביתה בעקבות אירועי האלימות האחרונים בירושלים.

"מבקשות.ים להביע את הזדהותנו העמוקה עם מאבקכן.ם על הבית ועל החופש", כתבו המרצים לסטודנטים, "לנוכח האלימות המשטרתית ואלימות המתנחלים, פרי מדיניות ממשלתית, שבאים לביטוי ביתר שאת באירועי הימים האחרונים בשיח' ג'ראח, בשער שכם ובמסגד אל אקצא".

עוד הוסיפו: "אנחנו מבינות.ים היטב את הקושי ללמוד במוסדות של העם הכובש והמדכא בכלל, וכל שכן בימים אלה. לצד זאת, נאמנות.ים לתפקידנו כמורות וכמורים, ומתוך אמונה בכוחו של החינוך הגבוה לתרום לשינוי חברתי ופוליטי, אנחנו מתחייבות.ים למצוא את הדרך לסייע לכן.ם להמשיך את הלימודים ככל שרק תרצו וככל שניתן, גם בתנאים הנוכחיים".

המרצים גם פנו לשאר צוות המרצים באקדמיה: "אנחנו פונות.ים לכל המרצות והמרצים בבצלאל להצטרף לקריאה זו או להביע בקול את תמיכתן.ם במאבק".

בתגובה רשמית מטעם האקדמיה בצלאל, נמסר: "אין מדובר בעמדתה של האקדמיה בצלאל. במוסד מלמדים ולומדים מרצים וסטודנטים המחזיקים ומחזיקות בדעות מגוונות. באקדמיה הדוגלת בחופש הביטוי וחופש היצירה, יש מקום להשמעת מחאה ודעה אישית מכל כיוון ומרחב".

כמה סטודנטים הביעו פומבית את התנגדותם לעמדה החריגה שהביעו המרצים, והפיצו ברשת כרזה: "אנו, תלמידים ותלמידות בבצלאל - מתביישים בכם".