גלית צרפתי ובנה בן ה-5 שלפי החשד חטפה אותו באזור הדרום לפני כשבועיים לאחר שהוחלט שהוא יעבור למשמרות של האב נמצאו היום (שישי) בריאים ושלמים באזור הקריות. השניים נמצאו בתום חקירה שעברה אמש למישור הגלוי ובמהלכה נעצרו שתי קרובות משפחה של האם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמשטרה נמסר כי החוקרים שהצליחו לאתר את המיקום של גלית בת ה-44 ובנה הגיעו אליו ומצאו את שניהם בריאים ושלמים. עוד נמסר כי המשטרה מודה לציבור על הסיוע בחיפושים. ל-N12 נודע כי מידע מודיעיני הוביל את החוקרים לכתובת בקריות.

השוטרים שזיהו את גלית עצרו אותה מבלי שהתנגדה למעצר: הילד הועבר לרשויות הרווחה, ומשם לאבא. במשטרה שוקלים שלא לבקש להאריך את המעצר של שתי קרובות המשפחה שלה, ולגבי מעצר האם - טרם גובשה החלטה אם לבקש להאריך את מעצרה.

האב ל-N12: "היא לקחה את הרגליים ונעלמה, אני מודאג"

הפרשה הייתה עד אתמול תחת צו איסור פרסום, זאת שבועיים לאחר שהמשטרה פתחה בחקירה. לפי המשטרה, האם נמלטה עם בנה ברגע שבו הייתה צריכה למסור את בנה למשמורת של האב. האם טענה בדיונים בבית המשפט שהאב התעלל מינית בבן, אך הטענה נדחתה, ועל מנת שלא לקיים את הצו היא החליטה לפי החשד להיעלם יחד עם בנה.

אתמול כאמור עם מעבר החקירה הסמויה למישור הגלוי, נעצרו שתי נשים קרובות משפחה של גלית, בשנות ה-30 וה-70 לחייהן. השתיים נחשדו בעבירות של סיוע לחטיפה, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי חקירה. המשטרה העלתה חשש שהחשודות, אף הן תושבות המושב כוכב מיכאל, סייעו לאם בהסתרת בנה.

האב אמר ל-N12 אתמול כי "אלה ימים מתוחים, מחכים לראות מה תוצאות החיפוש. היא לקחה את הרגליים ונעלמה. אני לא יודע איפה היא, אם היא בכלל בארץ. אני מודאג מאוד. היא מסוכנת לעצמה ולילד, היא יכולה לעשות משהו לשניהם".

"היא ירדה למחתרת, זה סיוט"

האב הוסיף כי הוא לא יכול לנדב פרטים נוספים משום שהדיון מתנהל בדלתיים סגורות בבית המשפט לענייני משפחה בקריית גת, שכן מדובר בפרשה על אודות ילד בן 5 והמשמורת עליו. "היא ירדה למחתרת, זה סיוט אחד גדול".

במשפחתה של גלית הדפו את הטענות ואמרו כי היא "הייתה עם הילד עד היום וגידלה אותו בסביבה חמה ותומכת. היא שומרת עליו מכל משמר והיא אמא מדהימה ומסורה. גלית לא חטפה ולא נעלמה עם הילד אלא היא שומרת עליו ויש לה סיבות לכך: במשך שנתיים היא ואנחנו כמשפחה חושדים שהילד עובר פגיעה מינית על יד אביו ויש לנו אף חשדות שאותם העברנו לידיעת הגורמים המוסמכים אך לצערנו הטענות לא נבדקו לעומק".

"למרות זאת", טענו במשפחת צרפתי, "בית המשפט פסק נגד גלית והדבר פגע בה בצורה משמעותית וגרם לה לפעול על פי צו מצפונה ולא למסור את הילד. ישנם הרבה מאוד דברים שאנו לא יכולים לפרט מפאת צנעת הפרט. איננו יודעים היכן היא והילד, אבל סבורים שהיא במקום בטוח לה ולילד ולא חסר להם דבר".