לפני כשבועיים אירע ביישוב קטן בדרום אירוע אונס נורא, מהמזעזעים והמטלטלים שאירעו בשנים האחרונות. כנופייה של שלושה פורצים בדואים התגנבה לבית, ובעוד ההורים ישנים בחדר הסמוך – הם נכנסו לחדר של הילדה הקטנה, רק בת עשר, ואנסו אותה באכזריות. הערב (ראשון) האב התראיין במהדורה המרכזית וסיפר על האירוע הקשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אי אפשר לעכל ואי אפשר לדמיין", שיתף האב בתחושות הקשות. "זה חלום בלהות של כל בן אדם בעולם, ורק עכשיו אחרי שבועיים רואים את הקריסה. בן אדם בא נכנס לבית אונס ילדה, ואתה לא יכול לעשות כלום, גמרו אותנו".

האב המשיך ותיאר את המקרה המזעזע. "הגיעו רעולי פנים, אחד מסנוור אותה והשני עושה מעשה סדום", סיפר. "לא שמעתי אותם, הייתי צריך להוציא אותם להורג, יצאתי (מהחדר) מאוחר מדי. בן אדם בא נכנס לך לתוך הבית ואונס לך את הילדה, ואתה לא יכול לירות? אין יותר נמוך מזה".

אביה של הילדה נגע בנקודה רגישה. אריה שיף הואשם בהמתה בקלות דעת, אחרי שירה למוות בגנב הרכב שלו. תושבי הדרום נמצאים במלכוד - מצד אחד לא מרגישים מוגנים, ומהצד השני גם לא מרגישים שהם יכולים לפעול. "בכל מה שקשור לאכיפה אצלנו, הפריצות היא חסרת כל גבולות", אמר עוד האב. "היא פוגעת ביסודות הכי עמוקים של המדינה". 

כבר תקופה ארוכה שהם מתלוננים ומתריעים על אוזלת היד של מרחב נגב במחוז הדרומי של המשטרה ושל יתר רשויות האכיפה, מתלוננים על חוסר המשילות בנגב, ההברחות בגבולות וחממות הסמים בשטחי אש מתחת לאפו של צה"ל, חדירות לבסיסים, ופחד אמיתי לנסוע בכבישים. דרום פרוע ומאיים. אלא שזו כבר עליית מדרגה בסוג הפשיעה.

הילדה בת העשר תחל תהליך שיקום ארוך מהאירוע הטראומתי הנורא, שיידרש עוד זמן רב להתאושש ממנו. יצוין כי שלושה חשודים נעצרו בתוך ימים ספורים בחשד לביצוע המעשה. בית המשפט האריך את מעצרם עד יום חמישי.

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה מבצעת כל העת פעילות מניעה ואכיפה יזומה, בכדי למנוע מקרי שוד וגניבות ולהקשות על עברייני הרכוש הפועלים באזור. בזכות פעילות המשטרה במרחב נגב, בשנה החולפת נעצרו חשודים רבים והוגשו למעלה מ-500 כתבי אישום בגין עבירות רכוש ועלייה של 37% בכתבי אישום שהוגשו נגד מעורבים במעשי שוד.

"גם במאבק בפשיעת האמל"ח הלא חוקי נחלה המשטרה הצלחה רבה ותפסה בשנה החולפת מאות כלי נשק ופריטי אמל"ח שהוחזקו בניגוד לחוק. נמשיך לפעול בנחישות ולהשקיע את מירב המאמצים והאמצעים העומדים לרשותנו למאבק בעברייני הרכוש באשר הם למען שלום הציבור ורכושו, בעיר באר שבע ובכל מקום אחר".