יישוב בחשכה: במועצה המקומית ירוחם שבנגב, שבה מתגוררים מעל 10,000 תושבים, אין חשמל כבר יותר מ-7 שעות - והיישוב מוחשך. כשהתושבים פנו לחברת החשמל ודיווחו על התקלה החריגה, הם נדהמו מהתשובה: "אנחנו צריכים להביא גנרטור מהמרכז. האנשים עם ההכשרות המקצועיות הרלוונטיות לא נמצאים בדרום". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

וכך - היישוב שבדרום ללא חשמל כבר שעות. "יש גבול לזלזול", אמרה ראש מועצת ירוחם, טל אוחנה, "לפני שבועיים קרתה כאן תקלה מסכנת חיים שנבעה מהזנחה ועכשיו מודיעים לנו שאין עובדים בעלי הכשרות מקצועיות רלוונטיות בדרום. השעה 23:00, התקלה החלה ב16:00, הם טרם הגיעו". 

"לפני עשר דקות, קיבלתי טלפון מבת לאמא שסובלת מאי ספיקת לב ולא יכולה לעלות למיטה שמופעלת באמצעות חשמל", סיפרה אוחנה, "צריך לשים סוף לביזיון הזה או לתת לנו אפשרות לחלופה. רק תחרות אגרסיבית תגרום לחברת החשמל להפסיק לזלזל". 

מחברת החשמל נמסר: "בשל פגיעה של יונה בקו מתח בירוחם נוצר קצר, ושבעה שנאים הופסקו. כעבור שעתיים צוותי חברת החשמל הצליחו להחזיר לפעולה שישה שנאים והחזירו חשמל למרבית התושבים. בשנאי אחד היה נזק ותקלה מורכבת ולפיכך היה הכרח להביא גנרטור, מה שלקח זמן. מדובר על כ-100 לקוחות ולא 10,000 כפי שצויין.

לחברת החשמל יש במרכז ביצוע נגב מהנדסים, טכנאים, צוותים מיומנים וציוד רב, כולל לשעת חירום. התקלה שקרתה היא נדירה והצוות הכונן אמש הגיע מאשדוד. חברת החשמל עשתה ככל יכולתה כדי להחזיר חשמל, הביאה גנרטור והמשיכה לתקן את התקלה כל הלילה עד להחזרת אספקת חשמל כבשגרה.

נציין, כי בימים אלו החברה, יחד עם הרשות המקומית, מחליפה ומשדרגת את תשתיות החשמל לשיפור איכות, אמינות וזמינות החשמל לתושבים. אנו מתנצלים על אי הנוחות אמש".