תחקיר עובדה שחשף את ההקלטות של ניב לובטון ז"ל, לוחם גבעתי שהתאבד לאחר שאולץ להלשין על חבריו – עורר סערה ציבורית גדולה מאז שידורו. כעת אמו, מיכל הדר-לובטון, הגיבה לחשיפה בפוסט שפרסמה אמש (שבת) בחשבון הפייסבוק שלה. "לא רק שלא הושיטו לך יד במצוקתך – השתיקו והותירו אותך לבדך", שיתפה בכאב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כל שביקשת הייתה הקשבה לך ולא לעצמם", כתבה מיכל, בהתכוון לרכזי מצ"ח ששוחחו עם בנה וששיחותיהם עמו הוקלטו ושודרו בתוכנית. "המילים האחרונות ששמעת הן: 'ששש... רק שיישאר בינינו. וכך שלחו אותך אל מותך".

"ובכלל, אך אחד לא חיפש אותך, כי בכלל לא ידעו שצריך לחפש אותך", הוסיפה. "ואחרי מותך, דיי מהר הבנו גם אנחנו שה'משתיקים' הם חלק מקבוצה גדולה וחזקה יותר; גילינו שגם הם לא ממש מקשיבים, ושהם גם 'מסתתרים' – מאחורי סיפורים שהם מספרים לעצמם, ו'מסתירים' – את האמת מעצמם ומאחרים". עוד אמרה: "הם כאילו שכחו ולא זוכרים כבר מה המשמעות של מפקד, מהי אחריות".

חייל עובדה (צילום: מתוך עובדה, קשת 12)
ניב לובטון ז"ל יחד עם חבריו הלוחמים | צילום: מתוך עובדה, קשת 12

התחקיר המטלטל של "עובדה" שודר בחמישי האחרון, ובו נחשפה הפרשה שעדיין מטלטלת את צמרת צה"ל. ההקלטות של ניב, לוחן גבעתי שהתאבד, עם רכזי מצ"ח שניסו לגייסו כדי שילשין על חבריו שנחשדו בעבירות סמים, הביאו לתגובות רבות, בין השאר על המצוקה שבה היה נתון ניב ועל שיטת החקירה והשכנוע שבה השתמשו במשטרה הצבאית.