ההפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכות גם הערב (שבת), זה השבוע ה-29 ברציפות, מחוץ למעונו הרשמי בירושלים, ובשורה של מוקדים נוספים ברחבי הארץ. המחאה הפעם מגיעה בצל הדיווח על האירוע החריג שבו מפגינים פרצו מחסום מחוץ לבית ראש הממשלה, והפרסום הראשון של עמית סגל אמש – שבעקבות האירוע הוכנסו ראש הממשלה ורעייתו למתחם מאובטח. דיווחים על תקיפות מפגינים בצומת כפר יונה ובחולון, שלכאורה הותקפו בשטח המחאה. אחד הצעירים שחשוד בתקיפה בחולון עוכב לחקירה במשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצל אירועי השבוע שעבר, המשטרה נערכת גם הערב להפגנה בבלפור. הכוחות נפרסו בשטח, ונחסמו לתנועה הרחובות והצירים המרכזיים בסמוך למעון ראש הממשלה, ביניהם: הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג'ורג' וקרן היסוד. המשטרה הודיעה כי תאפשר את המחאה, אך לא תאפשר להפר את הסדר הציבורי ותפעל בנחישות.

תקיפת מפגין לכאורה (צילום: N12)
המפגין שהותקף לכאורה | צילום: N12
הפגנה נגד נתניהו (צילום: N12)
מחאה נגד נתניהו בגשרים | צילום: N12

דיווח מפי "הדגלים השחורים" על תקיפת מפגינים במהלך אירוע המחאה בצומת כפר יונה. על פי הדיווחים, זוג מפגינםי הותקפו על ידי אדם שעבר ליד ההפגנה. תחילה, הוא גידף אותם, ולאחר מכן דחף אחד מהם על הרצפה, מה שגרם להתנפצותו של הטלפון הסלולרי של המפגין. 

הפגנה נגד נתניהו בגשר הושעיה (צילום: N12)
הפגנה נגד נתניהו בגשרים | צילום: N12

גם בהפגנה ברחבת המדיאטק בחולון דווח על אלימות נגד מפגינים, שהותקפו על ידי 4 נערים שהתקרבו לכיוונם וריססו לעברם גז מדמיע. אחד מהם עוכב לחקירה במשטרת מרחב איילון. מהמשטרה נמסר שבהתאם לחומר החקירות והתפתחות החקירה יוחלט אם להביאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב להארכת מעצר.

בתנועת "הדגלים השחורים" התייחסו לאירוע בחולון, ואמרו: "עוד מתקפה נפשעת של מוסתים לאלימות על ידי ממשלת נתניהו. מעל ל-400 מקרי תקיפה מתועדים בחודשים האחרונים. ההסתה הפרועה נגד המפגינים נמשכת, בעוד נאשם בפלילים מכהן כראש ממשלה".

הפגנה נגד נתניהו (צילום: N12)
הפגנה נגד נתניהו | צילום: N12

"בחודשים האחרונים מתנהל מסע הסתה קשה ואכזרי נגד המפגינים נגד השחיתות השלטונית", אמרו בפתח הערב ב"הדגלים השחורים". "כתוצאה מההסתה היו מאות מקרי תקיפה מתועדים. הדרך לעצור את זה ולהחזיר את מדינת ישראל למסלול הנכון הוא הגבלת קדנציות ומלחמה בלתי מתפשרת בתרבות השקר והשחיתות של ממשלת נתניהו. זה מה שנדרש כעת למדינת ישראל".

אמש חשפנו לראשונה כי ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה הוכנסו בשבת שעברה למתחם מאובטח בתוך המעון בירושלים, יחד עם אנשים נוספים ששהו בבית. הם שהו שם 30-45 דקות תחת השגחה צמודה של השב"כ, זאת לאחר שדווח כי קבוצת מפגינים שהגיעו למחאה פרצו את המחסום המשטרתי ברחוב סמולנסקי הסמוך.