אירוע חריג בבלפור: ראש הממשלה בנימין נתניהו הוכנס בשבת האחרונה למתחם מאובטח במעונו שבירושלים, יחד עם רעייתו ואנשים נוספים שנכחו בבית, ושהה 45-30 דקות בחדר תחת השגחת השב"כ - כך נחשף היום (שישי) ב-N12. זאת, לאחר שמפגינים שהגיעו סביב השעה 16:00 למחאה השבועית נגד ראש הממשלה פרצו מחסום משטרה ברחוב סמולנסקין, סמוך למעון הרשמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שמונה מפגינים נעצרו באירוע, ומאבטחי השב"כ החליטו להכניס את נתניהו ויתר הנוכחים אל המתחם המאובטח כדי לא לקחת סיכון, עד שהובהר להם כי השטח נקי וכי לא נשקף איום לראש הממשלה. בעקבות התקרית החריגה תוגברה האבטחה סביב המתחם, והבוקר אף הוצבה גדר תיל במחסום שנפרץ.

המחאה בבלפור
המחאה נגד רה"מ בשבוע שעבר. מפגינים פרצו מחסום - רה"מ הוכנס לחדר מאובטח

אלפי מפגינים השתתפו במחאה שהתכנסה בשבת האחרונה בירושלים בפעם ה-28 ברציפות. המפגינים חסמו את הכניסה האחורית למעון, בפינת הרחובות בלפור וסמולנסקין, והניפו שלט הנושא את הכיתוב "מצור בלפור". לדברי המוחים, המחאה זכתה להיענות גבוהה בעקבות הניסיון להצית את מאהל המחאה יומיים קודם לכן. מהמשטרה נמסר כי במהלך הערב בוצעו בסך הכל 11 מעצרים.

אירוע חריג נוסף נרשם בהפגנה האחרונה בירושלים: בזמן שעברה תהלוכת המחאה במנהרת תנועה, רכב ניסה לפרוץ את דרכו בין המפגינים בצורה מסוכנת. בתיעוד מהתקרית אפשר לראות כי המפגינים הדליקו אבוקה בנתיב המקביל.

 

בתגובה על ניסיון הצתת מאהל המחאה, יצרו פעילי תנועת "אין מצב" מיצג נרות שבו נכתב "לאור ולא לאש השנאה". "השנאה וההסתה היוצאות מבית הנאשם בפלילים, כדי להציל עורו מחומרת הדין, הפכו להיות סכנה של ממש על החברה הישראלית כולה", נמסר מהתנועה. "אנו דורשים לעצור עד תום ההליכים את החשודים ולמצות איתם את הדין בחומרה רבה".

מיצג הנרות בבלפור (צילום: בן כהן, N12)
"מצור בלפור", המחאה במעון רה"מ בשבוע שעבר | צילום: בן כהן, N12

מתנועת "הדגלים השחורים" נמסר בתגובה: "הניסיונות של נתניהו להשוות את המפגינים לתומכי טראמפ הם המשך ישיר של מסע ההסתה של משפחת נתניהו. מחר יתקיימו הפגנות בשבוע ה-29 ברציפות, 29 שבועות שבהם היו יותר מ-400 מקרי תקיפה מתועדים נגד המפגינים. נמשיך להילחם למען הדמוקרטיה הישראלית במחאה לא אלימה - כמו תמיד".

מתנועת "קריים מיניסטר" נמסר בתגובה: "ההסתה והשקרים של ראש הממשלה נגד המפגינים חצו היום קו אדום. שום מחסום לא נפרץ והמפגינים הפגינו כחוק ברחוב ציבורי מחוץ לאחת הכניסות, ובידינו תיעוד לכך. אין לנו ספק כי אם ראש הממשלה ורעייתו נכנסו לחדר מאובטח זה תוצר של טירוף המערכות השורר במשפחת נתניהו. בלתי נתפס שאמצעי התקשורת נותנים יד לשקרים מבלי לבדוק את העובדות. במשך חצי שנה אנו מקיימים בבלפור מחאה לא אלימה ונמשיך למחות בדרך זו כל מוצ"ש בבלפור עד שהמושחת ילך!".

מתנועת "אין מצב" נמסר בתגובה: "מדובר בסילוף עובדות מכוון. המפגינים אפילו לא נכנסו לרחוב המוביל לכניסה למעון ראש הממשלה כפי שרואים היטב בתמונות. מדובר בניסיון ליצור דעת קהל כאלו המפגינים הם מסוכנים, להשוות אותם השוואה הזויה לפורעי החוק בקפיטול וזאת כדי להכשיר את הקרקע לפעולות אלימות כנגד המפגינים בהפגנה מחר ובהמשך המחאות. זוהי עזות מצח וניסיון לשטיפת מוח של הקהל הרחב כנגד המחאה והמוחים. מעולם לא ננקטו על ידי המוחים צעדים אלימים למול ראש הממשלה ומשפחתו. ספינים ותו לא".