מצלמות האבטחה חשפו את המאבטח: במשטרה שקלו לאחרונה להגביר את האבטחה על ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, לאחר שקליעים התגלו ליד מכוניתו. בתמונות ששודרו אמש (ראשון) במהדורה המרכזית, נראה החשוד מניח את קליעי האקדח בסמוך לרכבו של ראש העיר, פעולה שמשמעותה בשפת העבריינים היא סימון בעל הרכב כיעד לחיסול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מי שמצא את הקליעים ליד הרכב היה מאבטחו של ראש העיר, שבהמשך גם הזעיק את המשטרה. אולם, בסרטון שהתגלה במצלמות האבטחה, התגלה כי המאבטח אומנם היה זה שזיהה את הקליעים, אך למעשה הוא עצמו גם היה זה שהניח אותם שם. 

בחקירתו, טען המאבטח החשוד במעשים כי עשה זאת מכיוון ששמע שהמשטרה מתכוונת להוריד את רמת המאוימות של ראש העירייה, דבר שהיה מוביל לפיטוריו בטענה כי אין בו צורך. ולכן שתל את הקליעים וניסה למנוע זאת.

"זה המאבטח של ראש העיר, אני רוצה שיביאו ניידת", אמר בשיחה שקיים עם מוקדנית המשטרה. "יש לי פה איזו שקית שיש בה כדורים ליד הרכב של ראש העיר. אני נמצא כעת ליד הבית שלו". מיד שלחה המוקדנית ניידת למקום ודרשה מהמאבטח להמתין עד הגעתה.

נדגיש כי כעת, על רקע קרבות החמולות בעיר, הפך ראש עיריית רהט לאחד מראשי הרשויות המאוימים בישראל. בשל כך הוא מאובטח ברמה הגבוהה ביותר – דרגה שש. במשטרה סברו שיש חשש מיידי לחייו, ופתחו בחקירת האירוע.