המחאה בבלפור: עשרות מפגינים נמצאים בשעה זו מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים, במחאה על דחיית הדיון במשפטו של נתניהו אשר היה אמור להתקיים היום (רביעי) ונדחה בשל הסגר שהוטל על ישראל. המפגינים נשאו לפידים בוערים והגיעו למקום בשעה 5:45 תוך שהם צועקים מחוץ למעון: "פחדן, לך למשפט!" ומקריאים קטעים מתוך כתבי האישום נגדו. למרות היערכות המשטרה, 11 מפגינים נעצרו עד כה במהלך עימותים עם הכוחות במקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפגינים נשאו לפידים בוערים, הדליקו מדורות מחוץ למעון והניפו שלטים עם הכיתוב "הנאשם יקום על רגליו" ו "פחדן, לך למשפט!". במקביל, הקריאו המפגינים קטעים מתוך כתבי האישום נגד נתניהו, והציגו את סדר היום של בית המשפט המחוזי בירושלים, הגוף שהחליט לדחות את הדיון. לטענת ארגון קריים מיניסטר מדובר בדחייה תמוהה "חרף העובדה כי דיונים רבים ממשיכים להתקיים בו ולמרות שנערכו באולם שיפוצים והתאמות שנועדו לקיום משפט נתניהו בתקופת הקורונה".

למרות השעה המוקדמת והלא שגרתית, מארגני ההפגנה מציינים כי נרשמה היענות גבוהה במיוחד לפעולה, וזאת לטענתם "בעקבות ההסתה המתמשכת של הנאשם ואנשיו כלפי המפגינים, אשר הגיעה לשיאה בסוף השבוע האחרון עם הפרסום השקרי בנוגע לניסיון הפריצה למעון".

המחאה בבלפור
המחאה בבלפור
המחאה בבלפור (צילום: קריים מיניסטר)
המחאה בבלפור | צילום: קריים מיניסטר
המחאה בבלפור
המחאה בבלפור

מתנועת קריים מיניסטר נמסר: "הגענו הבוקר כדי להזכיר לנאשם שלא ניתן לו להמשיך להרוס את המדינה ולחמוק ממשפט. אם הוא לא מגיע לבית המשפט לשמוע את האישומים נגדו, האישומים יגיעו אליו. ביבי, ההסתה והשקרים שלך ושל חייליך לארגון הפשע לא ירתיעו אותנו. אנחנו נחושים לנקות את המדינה מהשחיתות ומהניהול הכושל שלך ונמשיך להפגין נגדך כחוק, הכי קרוב בכל זמן ובכל מצב. נבוא אליך מכל כיוון ונסגור עליך עד שתלך!".

מהמשטרה נמסר: "כוחות משטרה פועלים כעת לשמירת הסדר לאחר שעשרות מפגינים החלו בתהלוכה עם לפידים מרח' אגרון בירושלים, וחלקם הפר את הסדר במקום".