רס''מ מאיה שגב, שוטרת ביחידת הרישוי שהותקפה אתמול (חמישי) בהתפרעות האלימה בבני ברק, סיפרה היום על רגעי האימה: "אלו היו חמש דקות שהרגנו פשוט פחד לחיינו, ראינו את האכזריות בעיניים של ההמון המשולהב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הגענו לרחוב מרכזי בעיר במרכז הארץ כדי לשמור את התקנות למען התושבים עצמם", סיפרה רס"מ שגב, שהגיעה ללב בני ברק יחד עם שני שוטרים ברכב ללא כל סממני זיהוי משטרתיים לפעולת אכיפה של אולמות אירועים שפתוחים בניגוד להנחיות הקורונה. "זיהינו אולם שמחות שפעל בניגוד להנחיות, ושני השוטרים יצאו לכיוונו ואני נשארתי באוטו".

"היה שביל שהוביל לאולם השמחות, ושם הם נתקלו בקומץ חרדים שזיהה אותם כשוטרים, והתחילו לקרוא לעברם קריאות, השליכו לעברם חפצים ורצו אחריהם", שחזרה השוטרת.

בשלב זה, סיפרה שגב, השוטרים החליטו לנתק מגע והחלו לרוץ חזרה לרכב "כשהמון משולהב של עשרות אנשים רודף אחריהם. הם התחילו לתקוף את השוטרים באגרופים, בקרשים ובכל הבא ליד, תוך כדי שהם מונעים מהם כניסה לרכב".

לדבריה, זה היה השלב שבו החלו הפורעים לתקוף גם את הניידת - ואת היושבת בתוכה. "הם ניפצו את החלונות מכל הכיוונים באמצעות אבנים, והשליכו עלי קרשים, אבנים וזכוכיות מנופצות", תיארה שגב, "הם קראו לנו 'נאצים' והיו מאוד משולהבים, ראינו את האכזריות בעיניים שלהם".

חרדים תוקפים שוטרים בבני ברק‎ (צילום: דוברות המשטרה)
הרכב המשטרתי שניזוק במהלך הפרות הסדר | צילום: דוברות המשטרה

רס"מ שגב סיפרה שהם קראו לסיוע בכל דרך אפשרית, ותגבורת אכן הגיעה תוך מספר דקות, אבל אלו היו דקות ארוכות של פחד. "הם התחילו לעקור את דלתות הרכב, פינצ'רו את הגלגלים ולא הייתה לנו שום אפשרות לצאת משם. חסמו אותנו גם ברכבים, לא היינו יוצאים משם בחיים אם לא היו באים לחלץ אותנו. פשוט אירוע מפחיד".

שלושת השוטרים פונו לבית החולים עם פגיעות בגפיים, ושוחררו לביתם להמשך טיפול ומנוחה. בעקבות האירוע החריג, הגיעו למקום עשרות שוטרים כדי לפשוט על ישיבה בחסידות ויז'ניץ-מרכז, כשהם משליכים רימוני הלם; במהלך פעילות המשטרה נעצרו 6 חשודים בגין הפרות סדר.

במהלך הלילה והבוקר פורסמו גם תיעודים שונים בהם נראית האלימות שהפגינו שוטרים כלפי המתפרעים. באחד הסרטונים נראה שוטר שמכה את אחד האנשים במקום באמצעות אלה, ואדם אחר שנגרר על ידי הכוחות המשטרתיים.