טרגדיה בנגב: 3 ילדים בחורה נהרגו לאחר שככל הנראה שאפו עשן בשריפה שפרצה בסלון ביתם, שם שיחקו השלושה. השלושה, כבני 4, 3 ושנה, הובאו הבוקר (חמישי) למרפאה מקומית, וצוות מד"א שהגיע למקום פינה אותם תוך עשיית פעולות החייאה לבית החולים סורוקה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותם. בכבאות והצלה בודקים את נסיבות השריפה, ומהחקירה עולה שהילדים שיחקו באש בעת שאימם לא הייתה בבית. האם סיפרה: "הם היו כלואים, לקח 10 דקות לחלץ אותם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הודעת המשטרה, הילדים הובאו למרפאה על ידי בני משפחתם ומצבם הוגדר אנוש. במשטרה ובכבאות והצלה, שהגיעו למקום, פתחו בבדיקת המקרה. במשפחה אומרים כי הייתה שריפה בבית וכי כיבו אותה עצמאית. השכנים של המשפחה טוענים שאולי הילדים שיחקו באש, אופציה שנבדקת גם על ידי אנשי כיבוי והצלה, שאומרים כי עדיין לא ברור ממה פרצה השריפה.

הערכה שעולה מהחקירה הראשונית של האירוע היא שמדובר כי טרם השריפה עסקו הילדים הקטנים במשחקים מסוכנים באש. עוד עולה מתיק החקירה שהאם יצאה מהבית לזרוק זבל והשאירה לבד את שלושת הילדים. כשחזרה אחרי כ-18 דקות ראתה את העשן והזעיקה עזרה, אך זה כבר היה מאוחר יותר.

אימם של הילדים סיפרה כי הם ישנו והיא רצה לבן משפחה ואמרה לו שיש אש בחדר הילדים: "הילדים היו כלואים בפנים. לקח 10 דקות לחלץ אותם".

שלושת הילדים שנהרגו בשריפה בחורה
3 הילדים שנהרגו בשריפה בחורה

פרמדיק מד"א שי קדוש וחובש בכיר במד"א אמיר אבו סיאם סיפרו: "כשהגענו למרפאה הובילו אותנו אל חדר הטיפולים שבו שכבו שלושת הילדים, שתי ילדות בנות 3.5 ושנה וחצי וילד בן 4.5 כשהם מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה ועם סימני שאיפת עשן ופיח בעקבות שריפה שהתלקחה בביתם. הצטרפנו לצוות המרפאה והמשכנו את פעולות ההחייאה המתקדמות שכללו תרופות מיוחדות, הנשמה ועיסויים, העלינו אותם לניידות הטיפול הנמרץ ופינינו אותם במהירות לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה מתקדמות כשמצבם קריטי".

זירת השריפה בחורה (צילום: החדשות 12)
זירת השריפה בחורה | צילום: החדשות 12
_OBJ

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בכל שנה בממוצע פונים למיון כ-52 ילדים בשל היפגעות מאמצעי חימום. בעשור האחרון (2020-2010), מתו 15 ילדים כתוצאה משימוש לא בטוח באמצעי חימום, בארבעה מהמקרים הגורם לתמותה היה הרעלת גז.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה: "במיוחד בימים קרים אלו חשוב להבין שאמצעי החימום הבטוחים ביותר לשימוש הם כאלו שאינם כוללים גז או אש גלויה. מזגן ורדיאטור הם אמצעי החימום הבטוח ביותר. במיוחד בסביבת ילדים, חשוב לבחור באמצעי חימום בטוח מכיוון שהם פגיעים יותר ממבוגרים. אנו קוראים לכל ההורים, אל תגידו לי זה לא יקרה - במידה ובכל זאת משתמשים באמצעי חימום הכולל גז יש לבדוק היטב את תקינות המכשיר ומערכת הגז על ידי איש מקצוע מוסמך".