נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה היום (שישי) במכתב לשר הביטחון בבקשה לחקור עד תום את מעשה הפגיעה במתחם מזבח יהושע בן נון, כפי שחשפנו ב-N12: "לא יעלה על הדעת שלא נוודא כי אתרי המורשת שלנו מוגנים". עשרות יהודים עלו היום למקום לתפילת מנחה של ראש חודש אדר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתבו כתב הנשיא כי "הדיווחים על פגיעה במתחם המזבח בהר עיבל מטרידים אותי מאוד ואני פונה אליך בבקשה לחקור את המקרה עד תום ולקדם את הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח שפגיעה שכזו לא תשנה".

ריבלין הזכיר כי בישראל ישנם אתרי מורשת רבים בעלי משמעות לאומית ואוניברסלית, ועלינו לעשות כל שאפשר על מנת להבטיח את חופש הפולחן ואת הכבוד למקומות הקדושים של בני כל הדתות החיות בארץ. "לא יעלה על הדעת כי אנו, אשר שורשינו נטועים באתרים אלה, לא נוודא כי אתרי המורשת שלנו מוגנים ושמורים מכל נזק ופגיעה", חתם הנשיא.

בסרטון שהגיע לידי N12 נשמעו פועלים של הרשות הפלסטינית, שסללו כביש בין הכפר עצירה א-שמאליה ובין העיר שכם, מסבירים כי הם הורסים חלק מאתר המזבח העתיק ומשתמשים בחצץ לצורך בניית הכביש. המזבח המרכזי באתר לא נפגע, אך כ-40 מטר מהגדר ההיקפית נחפרה החוצה. בגלל הימצאותו של האתר בשטח B, במנהל האזרחי טענו שאין להם יכולת אכיפה במקום. צעירים מטעם המועצה האזורית שומרון וארכיאולוגים הגיעו למקום לאחר הפרסום ושיקמו חלק מהחומה שנהרסה באמצעות אבנים מקומיות.