על רקע פתיחת חלק מהמסחר בניגוד לחוק הבוקר (חמישי) והזעם של בעלי החנויות על אכיפה בררנית לטענתם, דורש ראש הממשלה החליפי מנתניהו לכנס את הקבינט במטרה לאשר את הפעלת התו הירוק. "המשק בקריסה", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מטעם גנץ נמסר כי "בהמשך לסיכום בישיבת קבינט הקורונה שהתקיימה השבוע, שר הביטחון דורש לכנס את קבינט הקורונה היום כפי שנקבע בכדי לאשר את הפעלת התו הירוק כבר בשבוע הבא. לשכת גנץ פנתה הבוקר ללשכת נתניהו בנושא. עד כה מסיבה לא ברורה נמנע נתניהו מלכנס את הדיון כפי שנקבע".

מוקדם יותר, נפתחו לקהל הרחב שלושה מרכזי קניות: מתחם ביג בכרמיאל, הקניון הגדול בפתח תקווה וקניון בת ים. הכניסה למתחמים היא על פי כללי התו הסגול – למחוסנים בלבד. המרכזים החדשים מצטרפים למתחמי ביג ברחבי הארץ שנפתחו בתחילת השבוע. המשטרה הגיעה למרכזי המסחר שנפתחו והחלה לחלק קנסות ואזהרות לבעלי החנויות. פורום ראשי המסחר שלח לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מכתב התרעה לפני הגשת עתירה לבג"ץ.

שחר תורג'מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, הגיע לסיור בקניון בת ים והדגיש כי "אם יינתנו קנסות - אנחנו לא נשלם את הקנסות". תורג'מן הוסיף: "אני אומר לבעלי העסקים שאולי ממשלה אין בירושלים, אבל יש שופטים בירושלים. אני לא רואה שופט שיגזור עלינו קנסות כשנראה לו איפה הייתה תחלואה ואיפה לא הייתה תחלואה, איפה הייתה אכיפה ואיפה לא הייתה אכיפה. אל תיכנעו. תפתחו. תחזיקו מעמד. אל תהיו פראיירים. אל תהיו עבדים נרצעים של ביבי נתניהו - אנחנו נמשיך במאבק שלנו ולא ניכנע לגחמות של ממשלת ישראל".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי (צילום: משה שי , פלאש 90)
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי | צילום: משה שי , פלאש 90

בתוך כך, קיימו בעיריית אילת מסיבת עיתונאים שבה דרשו מהממשלה להחזיר את מתווה האיים הירוקים. "מאז הסגר רמת התחלואה בעיר עלתה, מאי ירוק הגענו לרמת התחלואה הגבוהה ביותר כתוצאה ממבקרים פיראטים וכתוצאה מהפייק סגר. בעירייה יזמו הצעה לפיה העיר תיכנס לסגר במשך שבוע ולאחר מכן ייפתח המסחר בצורה הדרגתית ומתווה האיים הירוקים יחזור". עוד נמסר, כי ראש העיר מאיר יצחק הלוי שוחח עם שרת התיירות ועם ראש שירותי הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס וגם נוהלו שיחות עם שר הבריאות והם ישקלו את ההצעה.