אילת נפתחת מחדש: אחרי חודשים שבהם עיר התיירות המובילה בישראל הייתה סגורה כמעט לגמרי, וצינור החמצן שלה כמעט ונותק בגלל הגבלות הקורונה, הבוקר (רביעי) היא חוזרת לחיים. מהשעה 7:00 יצא לדרך באופן רשמי מתווה "האיים הירוקים" שמחריג את אזורי התיירות ומאפשר לבאים אליהם כניסה חופשית בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהבוקר המחסום שהוצב בכניסה לאזור העיר אילת החל לפעול והפקחים התחילו לבדוק כל רכב שמגיע למחסום ולבדוק האם יושביו מחזיקים בבדיקת קורונה שלילית. בימים הראשונים יקבלו תושבי האזור "הנחה" ולא יידרשו להציג את הבדיקות השליליות, מפני שהן עדיין לא הגיעו. אולם, נופשים ותיירים כן יידרשו להצגת הבדיקה השלילית אם ירצו להיכנס לאזור המוגבל. בשעה הראשונה מאז יצא המתווה לדרך, הגיעו למחסום שני אוטובוסים שיושביהם לא החזיקו בבדיקות קורונה שליליות והם נאלצו להסתובב ולשוב חזרה צפונה.

המלונות באילת ובים המלח נפתחים מחדש (צילום: החדשות12)
המלונות באילת ובים המלח נפתחים מחדש | צילום: החדשות12

סגן ראש עיריית אילת אלי לנקרי אמר: "אנחנו שמחים לפתוח את העיר בחזרה והחקיקה הזאת עושה רק טוב. אנחנו מצליחים לשמור על האיזון בין בריאות התושבים והתיירים להמשך הפעילות הכלכלית".

פתיחת אזורי התיירות מעלה חשש במשרד הבריאות מפני עלייה בתחלואה. על פי משרד הבריאות, מקדם ההדבקה עבר את 1, נתון שמעיד כי הקורונה נמצאת בהתפשטות. הצעדים שננקטים היום עלולים להביא להתפשטות רחבה יותר של הנגיף ובמערכת הבריאות אומרים כי ההקלות נעשות במקביל, ולכן יהיה קשה לדעת מה יגרום למספר החולים לעלות.

קבינט הקורונה אישר ביום שני בתום דיונים ארוכים את פתיחתם של המלונות באזורי התיירות באילת ובים המלח. האישור הגיע מספר חודשים לאחר שנסגרו בעקבות העלייה בתחלואה, וכעת, כל אדם שייכנס לעיר יידרש להציג בדיקת קורונה שלילית. הבדיקה תוצג בכניסה לעיר ולא במלונות - וכל מי שאינו תושב העיר יידרש להציג בדיקה בתוקף מ-72 השעות שלפני הגעתו. לדברי שר הבריאות, הגעה לעיר מכל סיבה שהיא תחייב הצגת בדיקה - ולא רק לשם נופש במלון.

שר הבריאות אדלשטיין הגיע אתמול אל מחסום הכניסה לאילת לקראת פתיחתה המחודשת של העיר: "זו בשורה גדולה לתושבי אילת ולעיר אילת. זו בשורה גם לכל אחד ואחת ממדינת ישראל. עכשיו אפשר יהיה לצאת לנופש עם המשפחה, באילת או באזור ים המלח, וקצת להרגיש את שגרת החיים בצל הקורונה. אני מאוד שמח על כך".