רעידת אדמה בעוצמה 5.5 שמרכזה במערב טורקיה הורגשה היום (שבת) בצפון הארץ. פיקוד העורף דיווח כי הרעידה הורגשה בנהריה, חיפה ונצרת. תושבים באזור דיווחו כי חשו ברעידה. בתיעוד מקריית ביאליק נראות מנורות המטבח והסלון באחד הבתים נעות בזמן הרעש.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תושבים מהצפון, מחיפה ונצרת דיווחו שהרגישו רעידת אדמה חזקה. "כשישבנו בבית בשעות הצהריים הרגשנו רעידה חזקה", סיפר תושב נצרת. "הרגשנו תזוזה של דברים קלים. בהתחלה לא חשבנו שמדובר ברעידת אדמה, אבל זה נמשך 20 שניות, ואז הבנו שמדובר ברעידה. זה מפחיד".

בפיקוד העורף אישרו את הפרטים ורעננו את ההנחיות: "השוהים במבנה - אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד".

עוד הנחו בפיקוד העורף: "השוהים בחוץ - יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל. השוהים בחוף הים - יש לעזוב את החוף מחשש לצונאמי. הנוסעים ברכב - יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים".

בסוף חודש אוקטובר הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 7 ביוון בטורקיה. יותר ממאה בני אדם נהרגו ברעידה שמוקדה בים האגאי, 33 קילומטרים דרומית-מזרחית לאיזמיר, העיר השלישית בגודלה בטורקיה שבה גרים יותר מארבעה מיליון בני אדם. עשרות בניינים קרסו ורחובות שלמים הוצפו כתוצאה מגלי ענק שנוצרו.

ב-11 במאי הורגשה רעידת אדמה צפונית לבית שאן. לפי הודעת המכון הגיאולוגי, הרעידה התרחשה בשעה 5:38 בבוקר והייתה בעוצמה של 3.5, כשהמוקד שלה היה 14 ק"מ צפונית מזרחית לעיר בית שאן. לא היו נפגעים בנפש או ברכש. עשרה ימים קודם לכן התרחשה רעידת אדמה באי היווני כרתים בעוצמה 6.6 שהורגשה גם בישראל. מיד אחריה הורגשה רעידת אדמה נוספת באי היווני בעוצמה 5.