המכון הגיאולוגי הודיע היום (שני) כי הבוקר התרחשה רעידת אדמה צפונית לבית שאן. לפי הודעת המכון, הרעידה התרחשה בשעה 5:38 בבוקר בדיוק והייתה בעוצמה של 3.5, כשהמוקד שלה הוא 14 ק"מ צפונית מזרחית לעיר בית שאן. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם לרכוש.

לצפייה במוקד רעידת האדמה שפרסם המכון הגיאולוגי - לחצו כאן

המכון הגיאולוגי הפיץ לצד ההודעה על הרעידה קישור למפה שמצביעה על מוקד הרעש. לפי המפה שפרסם, המוקד של הרעידה היה דווקא בצד הירדני של הבקעה, כשהיישוב הסמוך ביותר אליו הוא ירדנה. גם היישובים נווה אור ובית יוסף נמצאים בקרבת מוקד הרעידה, אך כאמור לא דווח על נפגעים או נזק.  

לפני כעשרה ימים התרחשה רעידת אדמה באי היווני כרתים בעוצמה של 6.6 שהורגשה גם בישראל. מייד אחריה התרחשה רעידת אדמה נוספת באי היווני בעוצמה 5. לאחר שתי הרעידות ביוון, בפיקוד העורף התייחסו לרעש ורעננו את ההנחיות באשר לאופן שבו יש לנהוג בעת רעידת אדמה.

"השוהים במבנה - אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח", אמרו בפיקוד העורף. "אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים, או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה".

עוד הוסיפו: "אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד. השוהים בחוץ - יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל. הנוסעים ברכב - יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות