אירועי המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכו גם אמש (שבת) – כבכל מוצאי שבת ב-4 החודשים האחרונים. המפגינים, שהיו רגילים לעלות לבלפור, נאלצו גם השבוע להפגין בסמוך למקום מגוריהם, במרחק של עד קילומטר מהבית, זאת בשל מגבלות הסגר. לאחר שעות של מחאה המפגינים פתחו בצעדות והתעמתו עם השוטרים באזור. לפי משטרת ישראל, 4 מפגינים נעצרו ועשרות דוחות חולקו במהלך הערב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש המפגינים פקדו צמתים וגשרים רבים בשורה של מוקדים בכל רחבי הארץ. על פי ארגוני המחאה, מדובר ב-1,219 נקודות בסך הכל, מצפון ועד דרום, שבהן התקיימו אמש הפגנות נגד ראש הממשלה. אלפי שוטרים הוצבו בשטח על מנת לשמור על הסדר ועל אכיפת הנחיות הקורונה. 

עימותים בהפגנות (צילום: רויטרס)
עימותים בהפגנות | צילום: רויטרס

שיא המתיחות נרשם ברחובות מרכזיים בלב תל אביב - שם אלפי מפגינים התעמתו עם כוחות המשטרה. לפי דיווח של המשטרה, מפגינים אף תקפו שוטרים באזור. בשלב מסוים החלו צעדות המוניות ברחבי העיר, כשהכוחות שהיו בשטח ניסו למנוע את התהלוכות. המשטרה החלה בשלב מסויים בערב לתחום את הצועדים - אך כמה מהם הצליחו להימלט מהשטח הסגור, ולהמשיך את הצעדה.

עימותים בהפגנות (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
עימותים בהפגנות | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן התייחס לאירועי אמש: "גם בערב זה יפעלו השוטרים לאכוף את התקנות ולאפשר את חופש הביטוי בגבולות החוק. מנגד לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא, בין אם אלימות המופנית כלפי מפגינים, או אלימות מצדם של אזרחים כלפי השוטרים, ונפעל בנחישות נגד מפרי סדר וחוק".

הפגנות נגד נתניהו בירושלים (עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
הפגנות ברחבי הארץ | עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90
עימותים בהפגנות (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
עימותים בהפגנות | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

מתנועת הדגלים השחורים נמסר: "לאזרחים ולאזרחיות מגיעה מנהיגות שתעצור את הקריסה הכלכלית, שתאפשר לאנשים הפשוטים לצאת לעבוד ולהתפרנס, שתאפשר לערבות ההדדית והאחווה לחזור למדינת ישראל". מוקדם יותר פנתה התנועה באופן דחוף למפקד מחוז מרכז של המשטרה בדרישה להגביר את האבטחה על מפגינים בכפר סבא בעקבות כמה ניסיונות לפגוע בהם.

הפגנות נגד נתניהו בירושלים (עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
הפגנות נגד נתניהו ברחבי הארץ | עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "עם ישראל יצא לכל פינת רחוב ולכל הצמתים ברחבי הארץ, כל אחד ואחת בטווח הקילומטר מביתו, בהתאם לחוק ולהנחיות משרד הבריאות. יחד אנו זועקים נגד השחיתות, נגד השתקת המחאה ונגד ההסתה. ביחד, נאיר את המדינה בתקווה, באחווה ובאמונה. את המחאה האותנטית והעצומה הזו אי אפשר להפסיק, לא נוותר עד שנתניהו יתפטר. הממשלה הזו, שאיבדה כל טיפת אמון בציבור, חייבת ללכת הביתה ויפה שעה קודם".

הפגנות נגד נתניהו בכפר סבא (צילום: n12)
הפגנה בכפר סבא | צילום: n12
הפגנות נגד נתניהו בנס ציונה (צילום: n12)
הפגנה בנס ציונה | צילום: n12

מוקד המחאה בבלפור, מחוץ למעונו של ראש הממשלה - הפך להיות משני גם השבוע. זאת, לאחר שכבר משבוע שעבר נכנסו לתוקפן המגבלות על הפגנה שלא בסמוך למקום המגורים. תושבי השכונה צפויים בכל זאת להגיע לשם, וכן אנשי ארגון המחאה "אין מצב" - ששכרו דירה באזור במיוחד על מנת להמשיך ולהפגין בבלפור.

הפגנות נגד נתניהו בגבעתיים (צילום: n12)
הפגנה נגד נתניהו בגבעתיים | צילום: n12
הפגנות נגד נתניהו בירושלים (עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
הפגנות נגד נתניהו ברחבי הארץ | עיבוד: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ביום חמישי האחרון התקיימו גם כן אירועי מחאה נגד נתניהו, במוקדים רבים בארץ. אחד המוקדים המרכזיים היה כיכר הבימה בתל אביב, שממנה המשיכו המפגינים לתהלוכה ברחבי העיר. שוב נרשמו עימותים בין השוטרים לבין המפגינים – כש-3 מהם נעצרו, וכן חולקו עשרות דוחות למוחים בגין התקהלות אסורה ואי עטיית מסכה.