מאות מפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו התכנסו אמש (חמישי) בפעם השלישית השבוע במוקדים רבים ברחבי הארץ. אחד המוקדים המרכזיים היה כיכר הבימה בתל אביב, שממנו המשיכו המשתתפים לתהלוכה ברחבי העיר. שלושה מפגינים נעצרו במהלך המחאה, ועשרות דוחות חולקו למפגינים בגין התקהלות אסורה ואי עטיית מסכה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשעות הראשונות של המחאה בתל אביב המשטרה ניסתה להכיל את ההפגנה ולא התרחשו עימותים יוצאי דופן, אך בשלב מסויים המשטרה הקיפה מאות מפגינים בצומת רחובות הקישון ופלורנטין. נציג המשטרה במקום קרא למפגינים: "כל מי שרוצה לצאת שיעמוד בתור ויזדהה". 

קודם לכן נפגע מפגין בן 61 באורח קל בגשר בר-אילן לאחר שרוסס בגז פלפל והותקף פזית על ידי גורם לא ידוע. המפגין, שסבל מחבלות בגפיים, הזמין סיוע ממד"א לביתו שבגבעת שאול. המשטרה מסרה שנפתחה חקירה בעניין. אירוע חריג נוסף התרחש בתל אביב כשעל אחת המפגינות הושלכה ביצה. 

הפגנות (צילום: N12)
צילום: N12

מתנועת הדגלים השחורים נמסר בתגובה: "הערב המשיכו התקיפות של המפגינים. זהי תוצאה ישירה של ההסתה של נתניהו, שלא גינה אפילו פעם אחת את האלימות הקשה. נתניהו רוצה אותנו מפוחדים, מוכים, חבולים- וכנראה מתים. אבל אנחנו לא מפחדים לא ממנו, לא מהבריונים. בשבת הקרובה נצא בכל הארץ, במספרים שהארץ טרם ראתה ונקרב את היום שנתניהו יילך הביתה!".

עימותים בהפגנה בהבימה‎ (צילום: חדשות 12)
עימותים בהפגנה בתל אביב | צילום: חדשות 12
עימותים בהפגנה בהבימה‎ (צילום: חדשות 12)
עימותים בהפגנה בהבימה‎ | צילום: חדשות 12

בעקבות פניית שר המשפטים אבי ניסנקורן וח"כ חיימוביץ' ליועץ המשפטי ולמשטרה, נודע מוקדם יותר כי למפגינים יותר לקיים תהלוכה, בטווח הקילומטר וכל עוד נשמר המרחק הנדרש. המשטרה ליוותה ואיבטחה את התהלוכה, אך הוציאה קצר הודעה כי מדובר בתהלוכה לא חוקית שבמהלכה מפרים המפגינים את הסדר: "הצועדים צועדים על ציר תנועה מרכזי, אינם מקפידים על רווחים כנדרש ובכך מסכנים את שלומם ושלום משתמשי הדרך וכן מסכנים את בריאות הציבור תוך הפרת הנחיות הקורונה".