על אף ההגבלות המחמירות שדורשות מהציבור להישאר בביתו, מאות חרדים יצאו היום (ראשון) כדי לחגוג את היום הראשון של חול המועד סוכות. עימותים רבים תועדו בין כוחות המשטרה למתפללים שהגיעו לבתי כנסת ולשווקי ארבעת המינים בביתר עילית, מודיעין ובירושלים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך פעילות משטרתית בביתר עילית איתרו שוטרים בשעות הבוקר מספר בתי כנסת שפעלו בניגוד לתקנות הקורונה. בבתי התפילה שהו עשרות מתפללים בניגוד להנחיות, וכשהורו הכוחות לנוכחים במקום להתפזר, החלו מהומות. השוטרים רשמו מספר דוחות על אי עטיית מסכה ויציאה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות.

בתוך כך, עשרות רבות של מתפללים שפונו תחילה מבתי הכנסת במודיעין ובביתר עילית עדיין ממשיכים להתגודד ומסרבים להתפזר אל הבתים. המשטרה פועלת גם בשעות האלה לאכיפת התקנות.

בסרטונים שהגיעו לידי N12 ניתן לראות כיצד שוטר זורק פח על אחד המפגינים הצעירים, זאת בזמן שאותו נער בורח ממנו. לטענת המשטרה, אחד מהנוכחים במקום זרק זמן קצר לפני כן בלוק גדול לעברם ועל כן הם פעלו בהתאם, אולם הם טענו כי אותו שוטר שזרק את הדלי על אותו אדם נהג בחומרה ועל כן "מפקד המחוז הנחה להעביר את חומרי התיעוד לבדיקת מח"ש".

בסרטון אחר ניתן לראות מתפלל שמסרב לזוז מהמקום מוכה בכוח רב על ידי אחד השוטרים, כל זאת בזמן שהוא מחזיק תינוק בידיו. בשלב מסויים אדם אחר מבחין באירוע ולוקח את התינוק מידיו של המתפלל ואז השוטרים עוצרים אותו. המשטרה מסרה: "משטרת ישראל קוראת לציבור להישמע להנחיות שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל".

הטלטלה שרבים חשבו שתגיע לרבים מהמגזר החרדי, בעקבות העובדה שהרב קניבסקי בן ה-92 נדבק גם הוא בקורונה, פשוט לא הגיעה. כתבנו יאיר שרקי סיפר מוקדם יותר כי בשעות הערב המאוחרות אמש, בזמן שנסע בסמוך לביתו של קיבסקי, ראה את בית הכנסת שבביתו פעיל בשתי קומותיו, כל זאת בזמן שסובבים אותו מתפללים רבים ללא מסכות.

סנ"צ רועי ולדמן, ראש ענף החקירות במשטרה, התארח באולפן "שלוש" ודיבר על ההפרה הבוטה אתמול בהפגנות ברחבי הארץ והיום בקרב המתפללים החרדים. "אני רוצה להגיב לגבי המקרה של השוטר והדלי – זה לא לעניין, זו עבירה, אסור לאבד צלם אנוש באכיפה. אני מחזק את השוטרים ויש להם משימה לא פשוטה, אבל אסור להגיע למצב ששוטר מאבד את זה".

ולדמן המשיך ואמר כי "חשוב שהתמונות הללו מכלל ההפגנות ייראו, עם זאת אי אפשר להגיד על האכיפה הזו שהיא בררנית. באותו הזמן שהייתה אכיפה נרחבת בתל אביב, גם הייתה אכיפה מדוייקת ומקצועית במקומות אחרים בארץ".

מדוברות עיריית ביתר עילית נמסר: "בהמשך למראות הקשים שנרשמו הבוקר בעיר, ראש העיר מאיר רובינשטיין שוחח עם מפקד תחנת עציון, סנ"צ ניר ליפשיץ. הכנסת כוחות יס"מ שאינם פועלים כמצופה, וגוררים ילדים ברחובות, גורמת למראות המזעזעים הללו. ראש העיר: 'כולי תקווה שמדובר במעידה חד-פעמית ומראות כאלו לא יישנו. בד בבד, אני פונה לתושבים ומבקש - שמרו על הנחיות הבריאות כפי שהורו אותנו גדולי ישראל'".