מהבית הלבן לרמת הגולן: בשנה שעברה הכריז נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על הכרתה של מדינתו בריבונות הישראלית ברמת הגולן. בישראל לא הסתירו את ההתרגשות מהמחווה האמריקנית, שבעקבותיה הבטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיקים יישוב על שמו של טראמפ כאות תודה על פועלו. שנה וחצי חלפה, וברמת הגולן כבר כמעט מוכנים לקראת כניסתם של התושבים ליישוב החדש שנקרא על שמו של הנשיא האמריקני – רמת טראמפ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי התכנון המקורי, היישוב החדש צפוי לאכלס 20 משפחות בשלב הראשון. תנאי המגורים במקום לא יהיו פשוטים, כאשר תחילה יתגוררו המשפחות בקראוונים זמניים, ורק לאחר שיושלמו ההליכים התכנוניים בוועדות המדינה השונות הם יוכלו לגשת לבניית בתי הקבע.

הממשלה אישרה את הקמת "רמת טראמפ" (צילום: רויטרס, חדשות)
ראש הממשלה נתניהו באירוע חשיפת שם היישוב 'רמת טראמפ' | צילום: רויטרס, חדשות

בינואר הקרוב דניאל ואשתו צופית יעברו לביתם החדש ביישוב, והם מקווים שזמן קצר לאחר מכן תיוולד בתם הראשונה. "כשדיברנו על זה הבנו שאנחנו נהייה אחראיים על השם שייצא ליישוב", סיפר דניאל ביבר, תושב רמת טראמפ לעתיד. "השם זה אנקדוטה היסטורית, אנחנו נהיה אחראים לאופי היישוב ולשם הטוב שלנו בהמשך".

נכון לשלב זה 309 משפחות הגישו מועמדות למגורים ביישוב החדש, והן נדרשות לעבור מבחני מיון וקבלה על ידי המועצה האזורית גולן. "אנחנו חד-משמעית מחפשים אנשים שהם משוגעים וחלוצים, כאלו שיש להם מה להפסיד" הסבירה רותם קבלו, מנהלת אגף קהילה במועצה אזורית גולן. "משפחות שבאות לכאן חייבות להבין שהנגישות באזור לא גבוהה ושהשירותים כרגע מוגבלים, אבל איכות החיים שלהם תעלה באופן וודאי".

דניאל וצופית, מתכננים לעבור לביתם החדש ברמת טראמפ בקרוב
דניאל וצופית, מתכננים לעבור לביתם החדש ברמת טראמפ בקרוב

מדינת ישראל והחטיבה להתיישבות השקיעו עד כה כ-10 מיליון שקלים בהקמת תשתיות, וישנה עוד עבודה רבה בדרך. בנוגע לאופי היישוב, רמת טראמפ תהפוך למקום מגורים משותף לחילונים ודתיים, בדומה ליישובים רבים ברחבי הגולן שבחרו להתקיים בצורה דומה.