"זהירות חיסונים" – המודעה שמעצבנת את תושבי בני ברק: בעולם כולו נשמעה אנחת רווחה בימים האחרונים אחרי שמודרנה ופייזר הודיעו על אחוזי הצלחה מרשימים בניסויים שערכו בחיסוני הקורונה. אך נראה שלא כולם שמחו על ההודעה הדרמטית ויש כאלה שמנסים לטעון שמדובר בקונספירציה ומזהירים מפניהם. על פי פשקוויל שנתלה בבני ברק, ארגון הבריאות העולמי הוא האחראי להתפרצות הקורונה ולמספר המתים הגבוה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זהירות! יש להימנע מחיסוני הקורונה האמורים להגיע", נכתב בפשקוויל שנתלה ברחובות העיר. "מי שעומד מאחוריהן הוא ארגון הבריאות העולמי WHO. במהלך התפרצות הקורונה התברר למעלה מכל ספק שהוא ארגון פשע ששיקר לגבי מספר המתים, והורה לתת טיפולים נשימתיים שהרגו את המטופלים".

בהמשך ההודעה נכתב: "הארגון אסר ניתוחים לאחר המוות בחולי קורונה, ואסרו טיפולים שהוכחו כיעילים ביותר בטענת שקר שעשו לגביו מחקרים שהוכיחו כי הוא מסוכן. אותו ארגון היה אחראי לפשע של נתינת חיסוני טטנוס בקניה, שהתברר שהוחדר בהם חומר בשם HCG, שגרם לעקרות בקרב מיליון נשים".

חיסון נגד קורונה. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

אחרי האשמות חסרות ביסוס, המשיכו כותבי הפשקוויל להפציר בציבור לא להתחסן: "החכם עיניו בראשו, וייראו להיזהר ולהתרחק כמטחווי קשת מאותם חיסונים המגיעים מגורמים אלה ומגורמים הפועלים איתם, הכוללים את כל חברות החיסונים למיניהם. כמו כן יש להיערך לאפשרות הנוראית שיחוקק חוק שחיסונים אלו יהיו חיסוני חובה בכפייה. יש לפעול שהמידע הרב הקיים בעניינים אלו יגיעו בדחיפות לרבנים ולגדולי התורה".

כתב N12 התקשר למספר המופיע על הפשקוויל אולם הניסיונות להגיע למפיצי ההודעה לא צלחו. השיחות הגיעו להודעות מוקלטות של ארגונים לא מוכרים כגון "קו הישועות" ו"קו האחרית הימים", בהם לא היה מענה אנושי.

מתי יחל הייצור ההמוני ומתי הוא יגיע לישראל? 

אחרי שחברת פייזר הפיחה אופטימיות בעולם עם תוצאות ניסוי שמראות 90% יעילות בחיסון. גם חברת מודרנה עושה זאת: החברה הכריזה אתמול (שני) כי תוצאות הניסוי הקליני שלה מראות כי החיסון שרקחה יעיל ב-94.5%. יתרה מכך, גם תנאי האחזקה של החיסון נוחים למדי. בחברה אומרים כי החיסון יכול להחזיק עד חצי שנה בטמפרטורה של פריזר ביתי ממוצע - בתנאים של 20- מעלות. ישראל חתמה עם חברת מודרנה על הסכם לאספקת חיסונים עוד בחודש יוני השנה.

בריאיון למהדורה המרכזית אמש, אמר ד"ר טל זקס, המנהל הרפואי של מודרנה כי "הייצור ההמוני כבר החל, גם בארה"ב וגם בפסי הייצור שהקמנו השנה באירופה, וזה מתקדם. אנחנו בדיונים צמודים עם רשויות רגולטוריות ברחבי העולם כדי שברגע שיהיו לנו נתונים סופיים מהמחקר נוכל להגיש את החבילה לאישור. ברגע שהם יאשרו, נוכל להתחיל לחסן אנשים".

"אני מקווה שכולנו ניזהר בחודשים הקרובים עד שיהיה חיסון", הוסיף זקס. "הווירוס הזה עדיין מסוכן ועדיין צריך להתגונן. אני מקווה שבחודשים הראשונים של 2021 כבר יתחיל להגיע חיסון בכמויות שיאפשרו לחסן את אלה שצריכים זאת הכי הרבה, ושבהמשך השנה נוכל לחסן את מרבית האוכלוסייה".