שולף מיכל גז ומרסס: בתיעוד מהפגנה שנערכה הערב (שלישי) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחבת המדיטק בחולון, נראה אחד האנשים בהפגנת ימין נגדית מרסס גז מדמיע לעבר המפגינים שככל הנראה התעמתו איתו לפני כן. בין הנוכחים שנפגעו מהריסוס היה העיתונאי המקומי הוותיק, יורם לוי, שהגיע לסקר את ההפגנה. לאחר מכן הודיעה המשטרה על מעצרו של אחד המפגינים בחשד שריסס גז מדמיע וכן של 3 נוספים בגין הפרת סדר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראים מפגיני הימין אוחזים בדגלי ישראל וכן בדגלי הליכוד כשלצידם נמצא שוטר שמפקח על הנעשה, אך ככל הנראה ברגע שאינו נכח באותה הנקודה - שלף מיד אחד ממפגיני הימין גז מדמיע, ריסס והחזיר מיד לכיסו. בתיעוד אחר מהאירוע נראה אחד המפגינים דומע ומסביר שעיניו שורפות, כשברקע מפגיני הימין נשמעים קוראים: "ביבי מלך ישראל, חי וקיים". 

תיעוד: שולף גז מדמיע ומרסס לעבר מפגינים (צילום: חדשות)
תיעוד: שולף גז מדמיע ומרסס לעבר מפגינים | צילום: חדשות

העיתונאי יורם לוי, שהגיע לסקר את ההפגנה ונפגע מרסס מפגיני הימין, סיפר ל-N12: "כמדי שבוע הגעתי כהרגלי לסקר את ההפגנות, אלא שבכל הפגנה עולה הרף: בשבוע שעבר נזרקו ביצים ואילו הפעם רוסס גז מדמיע לעברי ולעבר עוד כמה מפגינים".

במוקד הפגנות נוסף בצומת פת בירושלים הושלכו ירקות לעבר מפגינים. 

תגובת ארגון הדגלים השחורים לאירוע בחולון: "עוד יום של אלימות קשה של אלה שנתניהו מסית לאלימות. נתניהו ושותפיו לממשלה אחראיים לאירוע הזה, לאירועי הדריסה ולאלימות הקשה. נתניהו רוצה דם של מפגינים כי הוא חושב שכך יעצור את מחאה - המחאה הזאת לא תיעצר עד שביבי יתפטר". 

גם ארגון קריים מיניסטר התייחס לאירוע בחולון: "פורעים שהוסתו על ידי הנאשם מבלפור תקפו שוב מפגינים שומרי חוק. נראה שנתניהו לא יעצור עד שיקרה אסון. ביבי - ההסתה והאלימות לא ירתיעו אותנו. לא ניתן לך לדרדר את ישראל למלחמת אחים. נגיע במוצש הקרוב לבלפור ולא נזוז משם עד שתלך!".

זוהי לא הפעם הראשונה שמפגינים מותקפים בחודשים האחרונים. רק לפני כשבוע הותקפה מפגינה בשנות ה-50 לחייה בהפגנה ברמת החייל, כשגבר שנכח במקום תקף אותה ואת בעלה. הבעל קיבל יריקה בפנים והאישה ספגה אגרוף לפרצוף שגרם לה לדמם.